2017/2018 Bud.A


Kolędowanie przy żłóbku

Kolędowanie przy żłóbku
3 stycznia 2018 r wszystkie grupy przedszkolne wybrały się wspólnie do pobliskiej „Kaplicy na Brzegu” by zobaczyć góralską szopkę i wspólnie zakolędować Panu Jezuskowi. Po krótkiej modlitwie wspólnie usiedliśmy przed żłóbkiem i głośno zaśpiewaliśmy znane nam kolędy. Każdy mógł z bliska zobaczyć postaci występujące w szopce, które były ubrane w stylu góralskim. Dzieci chętnie o nich opowiadały i mówiły o ich znaczeniu. Przedszkolaki były zachwycone tą wizytą i z uśmiechem na twarzy dzieliły się swoimi wrażeniami.

Wigilia Przedszkolna

Wigilia Przedszkolna

Okres Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas dla wszystkich. Tradycyjnie i w naszych grupach przedszkolnych zapanował świąteczny nastrój. Przy dźwiękach kolęd wykonywaliśmy różne prace plastyczne, rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych oraz o przygotowaniach do świąt, robiliśmy pierniczki. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z domów. Oglądały także szkolne jasełka przypominając sobie historię narodzin Pana Jezusa. Każda grupa miała swoją wigilię przedszkolną. Dzieci przyszły w tym dniu odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólną wigilię. Podniosłym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Rodzice przygotowali dla wszystkich pyszny poczęstunek. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej i podniosłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości.

Wizyta Św. Mikołaja

Wizyta Św. Mikołaja
Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas Św, Mikołaj. Jego wizyta jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w ciągu całego roku szkolnego. Od samego rana z niecierpliwością czekaliśmy na jego przybycie wypatrując go we wszystkich oknach i nadsłuchując jego dzwoneczków. Wcześniej przygotowywaliśmy się do jego odwiedzin. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, napisaliśmy listy na które Mikołaj nam odpowiedział przysyłając film z jego fabryki zabawek, uczyliśmy się wierszy i piosenek by godnie przywitać go w naszych progach przedszkolnych. I w końcu przyszedł. Z długą siwą brodą i wielkim workiem prezentów ! Radości nie było końca. Każda grupa przedstawiła przygotowany przez siebie program. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście zapewniały, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać obiecując że odwiedzi nas za rok!

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
24 listopada 2017 r wszystkie grupy przedszkolne z naszej szkoły obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każdy w tym dniu mógł przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia i spędzić z nim cały dzień, który rozpoczął się od wspólnych zabaw integracyjnych na korytarzu szkolnym. Następnie każda grupa – Biedronki, Delfinki i Wiewiórki mogła zobaczyć wygląd sali oraz pobawić się zabawkami sąsiednich grup. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych maskotkach i wesoło się z nimi bawiły. Zwieńczeniem całego dnia było wykonanie pamiątkowych zdjęć w „Misiowej Fotobudce”.

Smacznie i zdrowo

Smacznie i zdrowo


Słodkie napoje, ciasteczka, batoniki to w wielu przypadkach główne produkty jakimi żywią się dzieci w ciągu dnia. Gdzie miejsce na witaminy ? Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” w ciągu tygodnia zaznajamiały się z tym jak smacznie i zdrowo się odżywiać oraz dowiedziały się , że gimnastyka jest ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Po tych zajęciach dzieci z łatwością potrafiły odpowiedzieć na pytanie: Co należy jeść, aby być zdrowym i mieć energię do pracy ? Zwieńczeniem zajęć było wykonanie zdrowych kanapek przez najmłodszych. Dzieci zrozumiały, że warzywa i owoce są niezbędne e codziennej diecie i mogą zastąpić słodycze.


Emilia Telefin

Jesienne „Pasowanie na przedszkolaka”

Jesienne „Pasowanie na przedszkolaka”


Dzień 10 listopada 2017 r. pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały udział 3 grupy przedszkolne „Delfinki” (3,4,5 i 6-latki), „Wiewióreczki” (3,4 i 5 –latki) i gościnnie grupa „Biedroneczek” (6-latki), a także rodzice oraz Pani Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Jesienne skrzaty” przygotowanego przez 6-latków, którzy już we wcześniejszych latach byli pasowani na przedszkolaków. „Biedroneczki” w kolorowych strojach zaprezentowały swój program wcielając się w role skrzatów przygotowujących się do przyjścia jesieni. Następnie przedszkolaki z grupy „Delfinków” i „Wiewióreczek” wspólnie przedstawiły swoją część artystyczną prezentując swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wesołe piosenki i wierszyki, a także krótki „Test grzeczności” sprawdzający czy przedszkolaki wiedzą jak należy zachowywać się w przedszkolu. Po części artystycznej, dzieci złożyły przyrzeczenie: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, a przede wszystkim być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Janina Ziemianin dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Na twarzach dzieci i gości widać było uśmiech, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. W końcu to pierwsza ważna przedszkolna uroczystość pełna wrażeń i emocji. Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
Wychowawczynie grup


„Biedroneczki”, „Wiewiórczki” i „Delfinki”

„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

 

Jeden z październikowych tygodni grupa „Biedroneczek” poświęciła tematyce zdrowia. Rozmawialiśmy o tym, co trzeba robić by być zdrowym. Dzieci segregowały warzywa i owoce, liczyły, porównywały i klasyfikowały (na egzotyczne i krajowe, małe i duże, żółte i zielone, kwaśne i słodkie, twarde i miękkie). Rozpoznawały ich nazwy po dotyku i smaku. Wspólnie wykonaliśmy pyszny sok marchewkowo – jabłkowy, a także smaczną sałatkę owocową, która zniknęła w mgnieniu oka. Nauczyliśmy się także wesołej piosenki o witaminkach. Zajęcia przysporzyły nam wiele radości i uśmiechu, a co najważniejsze, dzieci przekonały się, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa – bardzo smaczne.