2018/2019


04.04.2019

"Otwórz oczy, spójrz na świat, pomóż Klaudii raz, dwa"

Z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz, na którym sprzedawano ozdoby wykonane przez uczniów. Uczniowie przynieśli różne ozdoby począwszy od pisanek po stroiki. Pieniążki przeznaczone zostaną dla naszej Klaudii. Każdy z uczniów był chętny coś przygotować i kupić wiedząc, że pomoże tym komuś, kto jest nam bliski.


Zuzanna Jurczak kl.IIIb

04.04.2019

"Gramy, dbamy, pomagamy, jeśli trzeba jeść też damy"

Jakiś czas temu nasi wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali akcję pt. "Kromka dla każdego z nas". Cały wolontariat przygotował mnóstwo kanapek z wszelakiego rodzaju dodatkami, które sami wcześniej przygotowali.

04.04.2019

Tłusty czwartek w naszej szkole obchodziliśmy z hukiem. Wolontariusze z naszej szkoły sprzedawali pyszne pączki. Nie byłoby to jednak nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że dochód z akcji przeznaczyliśmy naszej koleżance Ani Wacławik. Z racji tej wszyscy jeszcze chętniej kupowali pączki.
Życzymy Ani wszystkiego co najlepsze!
„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

04.04.2019

"Hej koleżanko! Hej kolego! Zrób dla kogoś coś dobrego!"

Takimi słowami rozpoczęliśmy jakiś czas temu warsztaty z panią Kasią i panem Mateuszem. Widzieliśmy się po raz kolejny. Jak zawsze czas spędziliśmy świetnie począwszy od opowieści pana Mateusza o ich akcjach, kończąc na warsztatach. Podczas warsztatów podzieliliśmy się na grupy. Każda z grup miała do wyboru kilka problemów z jakimi borykają się mieszkańcy Afryki. Naszym zadaniem było wybrać jeden, najważniejszy, a przedstawiciel grupy musiał wyjaśnić, dlaczego wybraliśmy akurat ten. W nagrodę każdy z nas dostał pamiątkowe magnesy i ulotki.