Aktualności 2016/2017


„Wiosna , ach to Ty ! ‘’
„Wiosna , ach to Ty ! ‘’
20.03.2017

„Wiosna , ach to Ty ! ‘’

„Wiosna , ach to Ty ! ‘’


I Szkolny Przegląd Recytatorski

Uczniowie ZPO w Kasinie Wielkiej , bud. B powitali astronomiczną wiosnę wierszem i tańcem . W dniu 20 marca Samorząd Szkolny zorganizował I Szkolny Przegląd Recytatorski , w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum . Recytatorzy w prezentowanych utworach oddali piękno i radość budzącej się z zimowego snu przyrody . Uczennice klasy 5b w swoim układzie tanecznym „odczyniły złą zimę ‘’, a do tego w wir tańca porwały wszystkich obecnych . Piękne , kolorowe stroje pozwoliły poczuć pierwsze powiewy wiosny, mimo niesprzyjającej na zewnątrz aury . Dziękujemy Dyrekcji szkoły , wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji przeglądu , a uczniom za pomysłowość i zaangażowanie . Mamy nadzieję , że wpisze się on na stałe w kalendarz imprez szkolnych .

 

Samorząd Szkolny

14.04.2017

Aktualności

" Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć"
Pod takim hasłem 14. marca w naszej szkole w bud. A odbył się apel, podczas którego uczennice klasy 4 przedstawiły podstawowe zasady zdrowego stylu życia, jak również odbyły się godzinne zajęcia pokazowe ZUMBY. Młodsze koleżanki pokazały wszystkim, że tajemnica zdrowia zależy od: zdrowej żywności i zdrowego odżywiania " Co za dużo lub za mało, to nie zdrowo! Przedstawiły zasady higieny ukazując, że przestrzeganie jej pozwala być atrakcyjniejszym, daje lepsze samopoczucie. Powoduje, że nasze otoczenie odbiera nas pozytywniej. Zachęciły podczas akcji do wszelkiej możliwej aktywności ruchowej w myśl zasady: " W zdrowym ciele zdrowy duch". Przygotowały zestaw ćwiczeń, które może wykonywać każdy: mały i duży, młodszy i starszy. Najwięcej radości i entuzjazmu wzbudził pokaz aerobicu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami. Na koniec przedstawiły recepturę zdrowia na które składa się nie tylko dobra kondycja fizyczna ale również psychiczna:
"Pamiętajmy o dobrym samopoczuciu, pozytywnym nastawieniu do siebie
i drugiego człowieka, uśmiechajmy się do siebie, bądźmy cierpliwi, akceptujmy otoczenie, nie reagujmy złością i gniewem."
SU

20.03.2017

8 Marca - DZIEŃ KOBIET

8 Marca - DZIEŃ KOBIET

23.02.2017

ZABAWA KARNAWAŁOWA

ZABAWA KARNAWAŁOWA

15.02.2017

WALENTYNKI


WALENTYNKI

19.12.2016

WESOŁYCH ŚWIĄT

20.12.2016

"DZIŚ CIEŃ WOSKU CI UKAŻE CO CI ŻYCIE NIESIE W DARZE"

W naszej szkole w budynku B 22 listopada b. r. w godzinach od 16.00 - 19.00 odbyła się zabawa

28.10.2016

Aktualności

KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

17.10.2016

Aktualności

 Sprawozdanie 
Dnia 13.10.2016 r. w obu budynkach naszej Szkoły obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, w której wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystą Akademię przygotowały Szkolne Rady Uczniowskie pod czujnym okiem opiekunów p. Bożeny Drąg,
p. Wojciecha Ceklarza oraz p. Agnieszki Ceklarz i p. Marcina Kowalskiego wraz z Szkolnym Chórem prowadzonym przez p. Emilię Ceklarz. Programy artystyczne obfitowały w bardzo miłe i przyjemne dla oka i ucha niespodzianki związane z codzienną rzeczywistością szkolną. Podczas Akademii odbył się pokaz praktycznej mody oraz niezbędnych przyborów szkolnych dla nauczycieli przedmiotów: matematyki, języka polskiego, przyrody, historii oraz pani bibliotekarki. Odbył się również "Koncert Życzeń", który poprowadzili znakomici konferansjerzy z klasy IA gimnazjum: Izabela Solarz i Adam Kowalczyk. Słowem i piosenką uczniowie złożyli życzenia
i podziękowania w imieniu całej społeczności uczniowskiej dla wszystkich pracowników szkoły za trud nauczania i wychowania młodego pokolenia.
Po przedstawieniu Dyrektor Szkoły pani Janina Ziemianin złożyła serdeczne życzenia i podziękowania dla całej społeczności szkolnej. Piękny bukiet podziękowań i życzeń złożyła również Szkolna Rada Rodziców.
SU

03.10.2016

Aktualności

W wyniku wyborów na rok szkolny 2016/2017 powołano
Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

2016/2017
2016/2017
03.10.2016

Aktualności

W trzecim tygodniu września w budynku A i B odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego
w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Wszyscy pełni energii i nowych pomysłów szybko zabrali się do pracy. Przed nimi nowe wyzwania. Życzymy wielu radości i satysfakcji w tworzeniu "mądrego głosu" szkolnej społeczności.