Projekt Spinka- Doradztwo Zawodowe


[pobierz] 0.1 MB nowy-harmonogram-projektu-spinka

W dniu 23 stycznia IIIB gimnazjum, która uczestniczy w projekcie Spinka z doradztwa zawodowego, odwiedziła pobliski zakład pracy sklep ,,Żabka’’. Pani Karolina właścicielka sklepu Żabka przedstawiła krótką prelekcję na temat zawodu kasjer-sprzedawca. Pani Karolina wyjaśniła uczniom, że zawód kasjer-sprzedawca to osoba zatrudniona do kasy fiskalnej, zajmuje się kasowaniem połączonym z szeroką pojętą pracą w sklepie (szczególnie w mniejszych firmach).Również pracownik rozładowuje towar, układa go na półkach, doradza klientom, dba o porządek w sklepie. Uczniowie chętnie słuchali oraz zadawali pytania odnośnie zawodu.
Dziękujemy pani Karolinie za krótką prelekcję.

W dniu 19 grudnia 3b gimnazjum, która uczestniczy w projekcie ,,Spinka’’ z doradztwa zawodowego, odwiedziła pobliski zakład pracy ,,Auto Kaleta’’ właściciel zakładu wraz synem Grzegorzem przeprowadzili krótką prelekcję na temat zawodu lakiernika, blacharza oraz mechanika samochodowego. Pan Kazimierz oprowadził uczniów po swoim zakładzie pracy, pokazał stanowiska, gdzie są naprawiane, lakierowane samochody. Przedstawił również młodzieży cechy dobrego lakiernika samochodowego takie jak: dokładność, sumienność i solidność wykonywaniu swoich obowiązków. Dodał ,,że lakiernikiem samochodowym może zostać zasadniczo osoba bez wykształcenia, jednak pracodawcy coraz częściej zwracają na nie uwagę. Dobrze więc jeśli kandydat ma takie stanowisko ukończy zasadniczą szkołę samochodową bądź technikum o tym profilu. Jednak w tym zawodzie najważniejsza jest praktyka. Uczniowie chętnie słuchali oraz zadawali pytania odnośnie zawodu.
Dziękujemy panu Kazimierzowi za krótką prelekcję i pokazanie zakładu pracy.

 

Lucyna Ziemiani

,,Projekt Zdrowie’’

W dniu 23 listopada zaproszony gość pani Dietetyk Aleksandra Biskup z Centrum Dietetycznego ,,Projekt Zdrowie’’ w Limanowej, przedstawiła uczniom klasy IIIb gimnazjum, w ramach projektu ,,Spinka’’ z doradztwa zawodowego zawód Dietetyka. Pani Aleksandra przedstawiła uczniom, czym się zajmuje jako dietetyk, jaką szkołę ukończyła i jak przebiegało kształcenie, żeby starać się o pracę w Poradni Dietetycznej ,,Projekt Zdrowie’’ Przedstawiła również, co jest w tej pracy satysfakcjonującego, a co sprawia jej trudności. Pani Aleksandra dodała ,,że zawód dietetyka jest piękny, w wielu momentach bardzo wdzięczny, ale z drugiej strony bardzo trudny i wymagający’’.


Lucyna Ziemianin

[pobierz] 0.1 MB 2017-2018-harmonogram-projektu-spinka

Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej w dniu 8.05.2017r. rozpoczęły się zajęcia w klasie 3A i 3B gimnazjum z doradztwa zawodowego- projekt ,,SPINKA”. Realizuje projekt pn. ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” dofinansowany z Funduszy Europejskich. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnieni8e uczniów kształcących się w szkołach zawodowych, poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego oraz podniesienie u uczniów małopolskich gimnazjów zdolności do podejmowania właściwych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.


Lucyna Ziemianin

[pobierz] 0.1 MB harmonogram-spinki