2017/2018 Bud.A


Wycieczka do smykolandii

Wyczka do „Smykolandii”


Dnia 19 czerwca 2018 roku przedszkolaki z grupy „Delfinków” (bud. A) wybrały się na wycieczkę do centrum rozrywki „Smykolandii” w Limanowej. Była to wycieczka na zakończenie roku. Dzieci były zachwycone. Kolorowe piłeczki, zjeżdżalnie, tory przeszkód, basen z kolorowymi piłeczkami, trampolina oraz mini pojazdy to były atrakcje, które pozwoliły naszym przedszkolakom na wspaniałą zabawę. W ciągu dwugodzinnych harców, dzieci miały możliwość odpoczynku i pożywienia się przy kolorowych stolikach w bajkowej sali. Było dużo aktywnej zabawy, śmiechu i radości. „Delfinki” w wyśmienitych humorach wróciły do swojego przedszkola, zabierając ze sobą wspaniałe wspomnienia!

Dzień otwarty

Dzień Otwarty z Przedszkolu


24.04.2018 r. w naszym przedszkolu w bud. A, odbył się „Dzień Otwarty”. W tym dniu dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodzica zapoznały się z naszymi przedszkolakami oraz paniami.
Nasi goście mogli zobaczyć piękne występny nowych kolegów i koleżanek i wziąć udział we wspólnych zabawach integracyjnych. Mieli oni możliwość zapoznać się z wyposażeniem przedszkola i dowiedzieć się jak wygląda „codzienność” w przedszkolu. Były też piękne prezenciki dla wszystkich dzieci. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Pomimo początkowej niepewności, nasi nowi znajomi nie chcieli opuścić przedszkola.

 

,,Dzień Dziecka" w naszym przedszkolu

,,Dzień Dziecka" w naszym przedszkolu


Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków.
4 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ DZIECKA. Od rana przedszkolaki bawiły się przy rytmach muzyki na boisku sportowym. Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy z piłką, skakanką, ringo, malowanie twarzy, dmuchanie postaci z kolorowych balonów. Wymalowane twarze dzieci promieniały radosnym uśmiechem. Panowała radosna atmosfera. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Nie zabrakło dla najmłodszych również czegoś smacznego. Rodzice przygotowali dla dzieci pyszną kiełbaskę z grilla i zimne napoje. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo. Nasze przedszkolaki w tym dniu miały tyle energii, że bawiły się przez długi czas ! Cieszymy się, że ten wyjątkowy dla dzieci dzień się udał, pogoda dopisała, a co najważniejsze – dzieci były zachwycone. To, jak wspaniale się wszyscy bawili, ilustrują pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć!


Wychowawczynie grup

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO TEATRU LALEK W RABCE ZDRÓJ

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO TEATRU LALEK W RABCE ZDRÓJ

 

Dnia 16.04.2018r. przedszkolaki z grupy Biedronek, Delfinów i Wiewiórek uczestniczyły w wycieczce autokarowej do teatru Lalek w Rabce Zdrój.
Niektóre dzieci w teatrze były po raz pierwszy, inne z przyjemnością powróciły po raz kolejny. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „ Karius i Baktus ‘’ w wykonaniu profesjonalnych aktorów. No i … zaczęło się… ciemno, głośna muzyka… bać się, czy nie ? Przedszkolak nie może się bać. Bo na scenie nasz rówieśnik Marek.
Dzieci obejrzały uroczy, mądry, zabawny spektakl o dwóch chłopcach, którzy zamieszkali w ząbkach Marka. Dzieci z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły pełną przygód opowieść o Marku i jego przygodach z Kariusem i Baktusem.
Przedszkolakom bardzo podobał się występ, żywo reagowały na wszelkiego rodzaju humor, wszelkie przygody Kariusa i Baktusa przeżywały tak, jakby same znalazły się w ich centrum. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Efektem wycieczki było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.
W drodze powrotnej korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na spacer po Parku Zdrojowym, w którym dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw.

 

PRZEDSZKOLAKI ZAPRASZAJĄ NA DZIEŃ OTWARTY

Karnawał to czas zabaw i spełniania marzeń. Wtedy każdy może być kim tylko chce. 6.02.2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Podczas niej dzieci przebrały się za motylki, wróżki, policjantów, strażaków i wiele, wiele innych postaci. O świetną zabawę zatroszczył się Zespół ”Nieznani„. Podczas przerwy dzieci miały możliwość przekąszenia czegoś dobrego i zdrowego. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niezapomnianego balu przebierańców dla przedszkolaków.


Wychowawczynie

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka


Są takie wyjątkowe dni zimowe, kiedy to każdemu robi się cieplej na sercu. To Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Do naszego przedszkola (budynek A) dnia 31 stycznia 2018 roku, Delfinki, Wiewiórki i Biedronki zaprosiły najbardziej kochanych przez niech gości. Frekwencja jak co roku dopisała. Był to dzień pełen radości i wzruszeń. Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowały część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki, inscenizacje i taniec „Babuszki”. Babcie i Dziadkowie otrzymali od wnuków upominki i zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Atmosfera podczas uroczystości była wspaniała! My nauczyciele, możemy cieszyć się, że organizując takie uroczystości przyczyniamy się do zacieśniania więzi rodzinnych i do wyzwolenia u zebranych ogromnych pokładów dobroci i miłości. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom oraz Dyrekcji za pomoc przy zorganizowaniu tej uroczystości, która długo pozostanie w naszej pamięci.


Wychowawczynie grup

Kolędowanie przy żłóbku

Kolędowanie przy żłóbku
3 stycznia 2018 r wszystkie grupy przedszkolne wybrały się wspólnie do pobliskiej „Kaplicy na Brzegu” by zobaczyć góralską szopkę i wspólnie zakolędować Panu Jezuskowi. Po krótkiej modlitwie wspólnie usiedliśmy przed żłóbkiem i głośno zaśpiewaliśmy znane nam kolędy. Każdy mógł z bliska zobaczyć postaci występujące w szopce, które były ubrane w stylu góralskim. Dzieci chętnie o nich opowiadały i mówiły o ich znaczeniu. Przedszkolaki były zachwycone tą wizytą i z uśmiechem na twarzy dzieliły się swoimi wrażeniami.

Wigilia Przedszkolna

Wigilia Przedszkolna

Okres Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas dla wszystkich. Tradycyjnie i w naszych grupach przedszkolnych zapanował świąteczny nastrój. Przy dźwiękach kolęd wykonywaliśmy różne prace plastyczne, rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych oraz o przygotowaniach do świąt, robiliśmy pierniczki. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z domów. Oglądały także szkolne jasełka przypominając sobie historię narodzin Pana Jezusa. Każda grupa miała swoją wigilię przedszkolną. Dzieci przyszły w tym dniu odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólną wigilię. Podniosłym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Rodzice przygotowali dla wszystkich pyszny poczęstunek. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej i podniosłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości.

Wizyta Św. Mikołaja

Wizyta Św. Mikołaja
Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas Św, Mikołaj. Jego wizyta jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w ciągu całego roku szkolnego. Od samego rana z niecierpliwością czekaliśmy na jego przybycie wypatrując go we wszystkich oknach i nadsłuchując jego dzwoneczków. Wcześniej przygotowywaliśmy się do jego odwiedzin. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, napisaliśmy listy na które Mikołaj nam odpowiedział przysyłając film z jego fabryki zabawek, uczyliśmy się wierszy i piosenek by godnie przywitać go w naszych progach przedszkolnych. I w końcu przyszedł. Z długą siwą brodą i wielkim workiem prezentów ! Radości nie było końca. Każda grupa przedstawiła przygotowany przez siebie program. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście zapewniały, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać obiecując że odwiedzi nas za rok!

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
24 listopada 2017 r wszystkie grupy przedszkolne z naszej szkoły obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każdy w tym dniu mógł przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia i spędzić z nim cały dzień, który rozpoczął się od wspólnych zabaw integracyjnych na korytarzu szkolnym. Następnie każda grupa – Biedronki, Delfinki i Wiewiórki mogła zobaczyć wygląd sali oraz pobawić się zabawkami sąsiednich grup. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych maskotkach i wesoło się z nimi bawiły. Zwieńczeniem całego dnia było wykonanie pamiątkowych zdjęć w „Misiowej Fotobudce”.

Smacznie i zdrowo

Smacznie i zdrowo


Słodkie napoje, ciasteczka, batoniki to w wielu przypadkach główne produkty jakimi żywią się dzieci w ciągu dnia. Gdzie miejsce na witaminy ? Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” w ciągu tygodnia zaznajamiały się z tym jak smacznie i zdrowo się odżywiać oraz dowiedziały się , że gimnastyka jest ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Po tych zajęciach dzieci z łatwością potrafiły odpowiedzieć na pytanie: Co należy jeść, aby być zdrowym i mieć energię do pracy ? Zwieńczeniem zajęć było wykonanie zdrowych kanapek przez najmłodszych. Dzieci zrozumiały, że warzywa i owoce są niezbędne e codziennej diecie i mogą zastąpić słodycze.


Emilia Telefin

Jesienne „Pasowanie na przedszkolaka”

Jesienne „Pasowanie na przedszkolaka”


Dzień 10 listopada 2017 r. pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały udział 3 grupy przedszkolne „Delfinki” (3,4,5 i 6-latki), „Wiewióreczki” (3,4 i 5 –latki) i gościnnie grupa „Biedroneczek” (6-latki), a także rodzice oraz Pani Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Jesienne skrzaty” przygotowanego przez 6-latków, którzy już we wcześniejszych latach byli pasowani na przedszkolaków. „Biedroneczki” w kolorowych strojach zaprezentowały swój program wcielając się w role skrzatów przygotowujących się do przyjścia jesieni. Następnie przedszkolaki z grupy „Delfinków” i „Wiewióreczek” wspólnie przedstawiły swoją część artystyczną prezentując swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wesołe piosenki i wierszyki, a także krótki „Test grzeczności” sprawdzający czy przedszkolaki wiedzą jak należy zachowywać się w przedszkolu. Po części artystycznej, dzieci złożyły przyrzeczenie: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, a przede wszystkim być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Janina Ziemianin dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Na twarzach dzieci i gości widać było uśmiech, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. W końcu to pierwsza ważna przedszkolna uroczystość pełna wrażeń i emocji. Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
Wychowawczynie grup


„Biedroneczki”, „Wiewiórczki” i „Delfinki”

„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

 

Jeden z październikowych tygodni grupa „Biedroneczek” poświęciła tematyce zdrowia. Rozmawialiśmy o tym, co trzeba robić by być zdrowym. Dzieci segregowały warzywa i owoce, liczyły, porównywały i klasyfikowały (na egzotyczne i krajowe, małe i duże, żółte i zielone, kwaśne i słodkie, twarde i miękkie). Rozpoznawały ich nazwy po dotyku i smaku. Wspólnie wykonaliśmy pyszny sok marchewkowo – jabłkowy, a także smaczną sałatkę owocową, która zniknęła w mgnieniu oka. Nauczyliśmy się także wesołej piosenki o witaminkach. Zajęcia przysporzyły nam wiele radości i uśmiechu, a co najważniejsze, dzieci przekonały się, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa – bardzo smaczne.