2018/2019


22.05.2019

Wolontariusz tu i teraz!

Wolontariusz tu i teraz. Pod takim hasłem 15 maja 2019r..w ZPO Kasina Wielka budynek B odbyło się III Gminne Spotkanie Wolontariuszy . Obecni byli przedstawiciele ze szkół w Mszanie Dolnej, Lubomierzu, Łętowem, Rabie Niżnej, Kasince Małej, Łostówce oraz Glisnem wraz z opiekunami, których serdecznie przywitała pani dyrektor Janina Ziemianin. Swoją obecnością zaszczycili nas także wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej z Nowego Sącza .Po przywitaniu i po otwarciu spotkania wręczyliśmy przedstawicielom dyplomy i pamiątki aby ten dzień przez każdego z nich został zapamiętany. Następnie młodzież w formie prezentacji przedstawiła swoje działania na rzecz wolontariatu w bieżącym roku i było ich naprawdę wiele . Kolejnym bardzo ważnym punktem spotkania było zaprezentowanie działań Maltańskiej Służby Medycznej na czele z ks. Andrzejem Faronem zaprezentowali nam metody działania podczas pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Pokazali nam czym tak naprawdę się zajmują. Każdy mógł poćwiczyć na fantomie i sprawdzić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy. Na koniec uczciliśmy ten dzień poczęstunkiem czyli coś dla ciała. Mamy nadzieję że każdy z nas zapamięta to spotkanie jako dobrą lekcje, wymianie doświadczeń oraz pogłębi to przyjaźń wszystkich naszych szkół. Zawsze będziemy otwarci na tych którzy czekają na naszą pomoc... Mamy nadzieję, że zobaczymy się w takim składzie także za rok! Dziękujmy Panu Wójtowi Bolesławowi Żaba za pomoc finansową i wsparcie naszych działań.

 

Opiekunowie
Bernadeta Kaletka
Kinga Kołodziejczyk.

04.04.2019

"Otwórz oczy, spójrz na świat, pomóż Klaudii raz, dwa"

Z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz, na którym sprzedawano ozdoby wykonane przez uczniów. Uczniowie przynieśli różne ozdoby począwszy od pisanek po stroiki. Pieniążki przeznaczone zostaną dla naszej Klaudii. Każdy z uczniów był chętny coś przygotować i kupić wiedząc, że pomoże tym komuś, kto jest nam bliski.

04.04.2019

"Gramy, dbamy, pomagamy, jeśli trzeba jeść też damy"

Jakiś czas temu nasi wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali akcję pt. "Kromka dla każdego z nas". Cały wolontariat przygotował mnóstwo kanapek z wszelakiego rodzaju dodatkami, które sami wcześniej przygotowali.

04.04.2019

Tłusty czwartek w naszej szkole obchodziliśmy z hukiem. Wolontariusze z naszej szkoły sprzedawali pyszne pączki. Nie byłoby to jednak nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że dochód z akcji przeznaczyliśmy naszej koleżance Ani Wacławik. Z racji tej wszyscy jeszcze chętniej kupowali pączki.
Życzymy Ani wszystkiego co najlepsze!
„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

04.04.2019

"Hej koleżanko! Hej kolego! Zrób dla kogoś coś dobrego!"

Takimi słowami rozpoczęliśmy jakiś czas temu warsztaty z panią Kasią i panem Mateuszem. Widzieliśmy się po raz kolejny. Jak zawsze czas spędziliśmy świetnie począwszy od opowieści pana Mateusza o ich akcjach, kończąc na warsztatach. Podczas warsztatów podzieliliśmy się na grupy. Każda z grup miała do wyboru kilka problemów z jakimi borykają się mieszkańcy Afryki. Naszym zadaniem było wybrać jeden, najważniejszy, a przedstawiciel grupy musiał wyjaśnić, dlaczego wybraliśmy akurat ten. W nagrodę każdy z nas dostał pamiątkowe magnesy i ulotki.