2019/2020


02.01.2020

MIKOŁAJKI DLA MUKOLUDKÓW


30. listopada w naszej szkole zakończyliśmy akcję "Mikołajki dla Mukoludków", której celem jest zbiórka słodyczy dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Uczniowie jak co roku chętnie podzielili się z potrzebującymi słodkościami. Za udział w zbiórce organizatorzy przesłali podziękowania.

11.12.2019

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

"Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innym"

11.12.2019

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś pluszowy – mój przyjaciel
Zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję
Czy też płaczę
On przytulać lubi się!

02.01.2020

11.12.2019

" W GRUPIE SIŁA MY JĄ MAMY I GRZESIOWI POMAGAMY"- GRAMY DLA GRZESIA

W niedzielę 10 listopada miała miejsce impreza charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Grzesia Wadyla 2-letniego chłopca z naszej miejscowości. Na Stadionie rozegrano Turniej Piłkarski natomiast w Remizie Strażackiej zorganizowano szereg atrakcji dla przybyłych gości . Była to już kolejna taka akcja w której małą cegiełkę dołożyli również uczniowie naszej szkoły ich rodzice oraz nauczyciele. Wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie kiermaszu wykonując przepiękne ozdoby i stroiki świąteczne. W szkole odbyła się również zbiórka fantów na loterię. Nikogo nie trzeba było namawiać, każdy jak mógł chciał pomóc Grzesiowi spełnić swoje marzenie. Również nasze wolontariuszki specjalnie na tę okazję wykonały własnoręcznie niepodległościowe kotyliony, które rozdawano wszystkim uczestnikom festynu. Sprawdziły wiedzę naszych mieszkańców podczas niepodległościowej gry planszowej. Zachęcały do wspólnej zabawy i "aktywności dla niepodległości". Wspólnie z młodszymi dziećmi wykonywały laurki dla Grzesia. Panie nauczycielki z przedszkola malowały na twarzach dzieci uśmiech zamieniając je w znane postacie z filmów i bajek jak również skręcały balony, a wszystko to dla Grzesia, aby mógł kiedyś jak inne dzieci samodzielnie chodzić i bawić się z rówieśnikami.
Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie, otwarte serca i dłonie zawsze gotowe do niesienia pomocy. Po raz kolejny można było na Was liczyć.

02.01.2020

PLAN PRACY SKW

Szkolne Koło Wolontariatu
w Zespole Szkoły i Przedszkola Nr 1 w Kasinie Wielkiej
rok szkolny 2019/2020

02.01.2020

AKCJA REKRUTACJA


"Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
- Matka Teresa z Kalkuty
Nowy rok szkolny to nowe plany, nowe działania, a przede wszystkim nowi pełni zapału i energii wolontariusze, którzy odpowiedzieli na naszą "Akcję rekrutację" i dołączyli do szkolnego koła wolontariatu. Cieszymy się, że co roku jest nas coraz więcej, to oznacza, że pomaganie "służba innym" jest przyjemnością i daje wiele satysfakcji. Każdy ma coś, co może dać innym. Nowym członkom życzymy wiele radości i spotkań z bliźnim.
Zaczynamy działać !!!

02.01.2020

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II