2019/2020


03.03.2020

KONCERT CHARYTATYWNY "RAZEM DLA MARYSI"

„ Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością”
Thomas Jefferson

15 lutego Szkolny Klub Wolontariatu dołączył do akcji "Razem dla Marysi". Podczas Koncertu Charytatywnego, który odbył się w Remizie Strażackiej w Kasinie Wielkiej nasze wolontariuszki z klasy 8 i tym razem mogły pomóc. Starały się być wszędzie tam, gdzie potrzebna była dodatkowa para rąk. Najwięcej radości sprawiło wszystkim a w szczególności najmłodszym uczestnikom koncertu spotkanie ze znanymi postaciami z bajki: Myszką Miki i Minnie w które wcieliły się nasze wolontariuszki. Wspólnie z animatorkami "Fiku Miku Smyku" zachęcały do wspólnej zabawy. Każdy chciał przytulić znane myszki, przybić piątkę i zrobić sobie zdjęcie. Po koncercie wzięłyśmy udział również w pracach porządkowania Remizy Strażackiej.
Biorąc udział w akcji już po raz kolejny doświadczyłyśmy siły i ogromnej mocy wspólnoty wielu ludzi niosących pomoc drugiemu człowiekowi. Tylko razem możemy unosić serca innych. Była to również okazja do spotkania z naszymi koleżankami - wolontariuszkami z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej. Idąc za przykładem Matki Teresy z Kalkuty "służba innym" jest dla nas przyjemnością i daje wiele satysfakcji. A dobro wraca, może nie dziś nie jutro, ale w przyszłości pod inną postacią w najmniej oczekiwanym momencie naszego życia, kiedy to my będziemy potrzebować pomocy.

03.03.2020

KAMPANIA "100 DNI DLA MARYSI"

14 lutego dokładnie w Walentynki Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w Kampanię "100 dni dla Marysi" , której celem jest nagłośnienie i propagowanie w swoim lokalnym środowisku zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki podopiecznej fundacji ,,Wygrajmy Siebie” i Stowarzyszenia Hospicyjnego ,,Bądźmy Razem”. W tym dniu nasze wolontariuszki wykonały wielkie "Serducho dla Marysi".

03.03.2020

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy całej społeczności szkolnej nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za organizację „Walentynkowej akcji dla Marysi” zaangażowanie i otwarte serca.

03.03.2020

WALENTYNKOWA AKCJA DLA MARYSI

"Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz."
Antoine de Saint-Exupéry
W ostatnim czasie historia małej Marysi Miąsko poruszyła nasze serca. Wywołała burzę emocji: empatię, wzruszenie, smutek. Pomimo swojego tak krótkiego życia dziewczynka doświadcza wiele cierpienia i bólu walcząc o każdy dzień. Nie wahając się, ani chwili wzięliśmy się do pracy i już w ferie przygotowywaliśmy się do przeprowadzenia "Walentynkowej akcji dla Marysi", wykonując słodkie walentynki w postaci pierniczków, ciasteczek, które sprzedawano w ramach obchodów Dnia Św. Walentego. Dochód ze sprzedaży został w całości przekazany na ratunek życia dla Marysi.

03.03.2020

DZIEŃ PIZZY

W pierwszym tygodniu ferii odbyło się spotkanie wolontariuszy połączone z przyjemnym świętowaniem Dnia Pizzy. Stało się to już naszą szkolną tradycją. Było to miłe przedpołudnie spędzone wspólnie, podczas którego podsumowaliśmy pierwsze półrocze naszej działalności oraz pomimo odpoczynku od szkolnych obowiązków już przygotowywaliśmy się do następnej akcji. Podczas spotkania wolontariuszki pakowały upieczone i własnoręcznie ozdobione walentynkowe pierniczki oraz wykonały kilka plakatów informacyjnych o najbliższej akcji. Po pracy przyszedł czas na chwilę relaksu. Obejrzeliśmy wzruszający film "Cudowny chłopak" o zmaganiach ze szkolną rzeczywistością chorego chłopca, sile przyjaźni i rodziny. Podczas seansu zajadaliśmy się pyszną pizzą.

03.03.2020

02.01.2020

MIKOŁAJKI DLA MUKOLUDKÓW


30. listopada w naszej szkole zakończyliśmy akcję "Mikołajki dla Mukoludków", której celem jest zbiórka słodyczy dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Uczniowie jak co roku chętnie podzielili się z potrzebującymi słodkościami. Za udział w zbiórce organizatorzy przesłali podziękowania.

11.12.2019

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

"Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innym"

11.12.2019

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś pluszowy – mój przyjaciel
Zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję
Czy też płaczę
On przytulać lubi się!

02.01.2020

11.12.2019

" W GRUPIE SIŁA MY JĄ MAMY I GRZESIOWI POMAGAMY"- GRAMY DLA GRZESIA

W niedzielę 10 listopada miała miejsce impreza charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Grzesia Wadyla 2-letniego chłopca z naszej miejscowości. Na Stadionie rozegrano Turniej Piłkarski natomiast w Remizie Strażackiej zorganizowano szereg atrakcji dla przybyłych gości . Była to już kolejna taka akcja w której małą cegiełkę dołożyli również uczniowie naszej szkoły ich rodzice oraz nauczyciele. Wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie kiermaszu wykonując przepiękne ozdoby i stroiki świąteczne. W szkole odbyła się również zbiórka fantów na loterię. Nikogo nie trzeba było namawiać, każdy jak mógł chciał pomóc Grzesiowi spełnić swoje marzenie. Również nasze wolontariuszki specjalnie na tę okazję wykonały własnoręcznie niepodległościowe kotyliony, które rozdawano wszystkim uczestnikom festynu. Sprawdziły wiedzę naszych mieszkańców podczas niepodległościowej gry planszowej. Zachęcały do wspólnej zabawy i "aktywności dla niepodległości". Wspólnie z młodszymi dziećmi wykonywały laurki dla Grzesia. Panie nauczycielki z przedszkola malowały na twarzach dzieci uśmiech zamieniając je w znane postacie z filmów i bajek jak również skręcały balony, a wszystko to dla Grzesia, aby mógł kiedyś jak inne dzieci samodzielnie chodzić i bawić się z rówieśnikami.
Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie, otwarte serca i dłonie zawsze gotowe do niesienia pomocy. Po raz kolejny można było na Was liczyć.

02.01.2020

PLAN PRACY SKW

Szkolne Koło Wolontariatu
w Zespole Szkoły i Przedszkola Nr 1 w Kasinie Wielkiej
rok szkolny 2019/2020

02.01.2020

AKCJA REKRUTACJA


"Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
- Matka Teresa z Kalkuty
Nowy rok szkolny to nowe plany, nowe działania, a przede wszystkim nowi pełni zapału i energii wolontariusze, którzy odpowiedzieli na naszą "Akcję rekrutację" i dołączyli do szkolnego koła wolontariatu. Cieszymy się, że co roku jest nas coraz więcej, to oznacza, że pomaganie "służba innym" jest przyjemnością i daje wiele satysfakcji. Każdy ma coś, co może dać innym. Nowym członkom życzymy wiele radości i spotkań z bliźnim.
Zaczynamy działać !!!

02.01.2020

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II