AKTUALNOŚCI 2018/2019 BUDYNEK A


27.02.2019

Dzień Babci i Dzień Dziadka.

13 lutego nasze Przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci od wielu dni przygotowywały się do występów by zaprezentować swoim dziadkom wszystko to, czego się nauczyły w przedszkolu. Były wiersze, piosenki a także wspaniałe tańce. Goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie zabrakło głośnego „sto lat” oraz pięknych prezentów przygotowanych przez przedszkolaków. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców za co serdecznie dziękujemy.
To był naprawdę bardzo wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Spoglądając na szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków jesteśmy pewni byli z nas dumni, a spotkania z nimi są dla nas bardzo ważne. Oby było ich jak najwięcej!

 

Wychowawczynie grup

10.02.2019

Zimowe zabawy na śniegu

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie korzystały z uroków zimy, która w tym roku szczególnie dopisała. Zabierając sanki, jabłuszka, ślizgi wyruszyliśmy na naszą szkolną górkę by tam spędzić czas na wesołej zabawie. Dzieci uwielbiają zimowe zabawy, co można było zobaczyć na ich roześmianych twarzach. Jedni zjeżdżali z górki, inni tarzali się w śniegu, a jeszcze inni robili śnieżne aniołki. Najważniejsze, że każdy świetnie się bawił!

10.02.2019

Kolędujemy

Wspaniałym bożonarodzeniowym zwyczajem jest kolędowanie. To jedna z ulubionych tradycji naszych przedszkolaków. Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w „Szkolnym przeglądzie kolęd” wspólnie śpiewając kolędy. Odwiedzili nas również kolędnicy. Był symboliczny diabełek, śmierć, a także turoń. Oprócz pięknego śpiewu były też prawdziwe instrumenty na których grali starsi koledzy. Przedszkolaki były zachwycone. Jak co roku wybraliśmy się także do pobliskiej kaplicy kolędować przy żłóbku. Podziwialiśmy góralską szopkę i śpiewaliśmy kolędy.

10.02.2019

Wigilijny czas

19 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. W tym roku miała ona jednak szczególny charakter. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców mogliśmy wszyscy usiąść przy wigilijnym stole i wspólnie podzielić się opłatkiem. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, zjedliśmy obiad wigilijny oraz zaśpiewaliśmy kolędy. Przybyli także zaproszeni goście: Pani Dyrektor Janina Ziemianin, Pani Vice Dyrektor Grażyna Gil, Pani Helenka Wrzecionek oraz Pani Kinga Kołodziejczyk. Atmosfera była magiczna. Wszyscy poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Mamy nadzieję że taka Wigilia stanie się już naszą przedszkolną tradycją. Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie serdecznie dziękujemy!

10.02.2019

Święty Mikołaj

6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Od samego rana wypatrywaliśmy go w przedszkolnych oknach. Aż w końcu przyszedł, przynosząc ze sobą piękne prezenty dla każdego dziecka. W podzięce wszystkie przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi poznane piosenki oraz wyrecytowały wiersze. Nasz gość bardzo się ucieszył i zapewnił, że w przyszłym roku też się zobaczymy ! Mamy nadzieję, że dotrzyma obietnicy !

10.02.2019

Bal Andrzejkowy

28 listopada był szczególnym dniem dla naszych przedszkolaków. To właśnie wtedy w naszym przedszkolu zapanowała atmosfera magii i czarów. Każdy mógł sobie powróżyć i dowiedzieć się, co czeka go w niedalekiej przyszłości. Mogliśmy również potańczyć i pobawić się przy wesołej muzyce. Zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej zwinną parę taneczną oraz bawiliśmy się magiczną miotłą. Radości nie było końca. Rodzice zadbali także o słodki poczęstunek dla każdego, za co bardzo dziękujemy!

11.02.2019

WYCIECZKA

8.11.2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Rabki Zdrój. Najpierw oglądnęliśmy przedstawienie w Teatrzyku Lalek „Rabcio” pt. „Miś Tymoteusz”. Dowiedzieliśmy się, że pies może zostać najlepszym przyjacielem człowieka. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Wł. Orkana, gdzie podziwialiśmy dawne wytwory ludzi. Zachwyt wzbudziły w nas szczególnie zabawki naszych „dziadków”. Na końcu lepiliśmy piękne miseczki w Pracowni Garncarskiej „Klajster-Majster”, które potem zostały wypalone w specjalnym piecu. Wycieczka była bardzo udana.

10.02.2019

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

10.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedził Policjant. Podzielił się z dziećmi ważnymi wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze. Po spotkaniu z Panem policjantem dzieci miały możliwość przekonania się jak wygląda radiowóz w środku oraz jaki wydaje dźwięk. Przedszkolaki były zachwycone!

10.02.2019

PASOWANIE NA PRZEDZKOLAKA

10.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedził Policjant. Podzielił się z dziećmi ważnymi wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze. Po spotkaniu z Panem policjantem dzieci miały możliwość przekonania się jak wygląda radiowóz w środku oraz jaki wydaje dźwięk. Przedszkolaki były zachwycone!

10.02.2019

TYGRYSKI TO MY.

Dzieci z grupy „Tygryski” pomimo tego, że są jeszcze małe to bardzo lubią aktywnie poznawać świat. Poprzez wspólne zabawy zdobywają nowe doświadczenia i wiedzę, a przy okazji świetnie się bawią!