Aktualności 2019/ 2020


11.02.2020

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dziś- 11 lutego- obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. 

Klasa 6 przygotowała apel dla starszych klas szkoły podstawowej, klasy 1-3 swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci sprawdzały podczas oglądania filmów edukacyjnych, zaś nasi najmłodsi- przedszkolaki słuchały piosenek mówiących o tym jak należy korzystać z tego medium.

Dzisiejszym dniem rozpoczęliśmy cykl działań związanych z bezpiecznym korzystaniem z ogólnoświatowej sieci. Będą one w naszej szkole podejmowane w ramach ogólnopolskich kampanii społecznych:

  • „Używaj zmysłów – bądź w realu”, którą wspiera Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak.
  • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020- organizowany przez: NASK, Dajemy Dzieciom Siłę, saferinternet.pl- nad którą patronat honorowy objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Obywatelskich. Policja I UKE.

 

Podczas apelu wspomnieliśmy także obchodzony dziś 28 Światowy Dzień Chorego, który ustanowił nasz papież Jan Paweł II.

04.02.2020

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Już XVIII raz miały miejsce Przesłuchania Grup Kolędniczych Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna. Tym razem odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej 8 stycznia 2020 roku.
Naszą szkołę reprezentowała grupa kolędnicza w składzie:
Mateusz Nowak – klasa 6
Filip Jarosz – klasa 6
Kamil Nawara – klasa 6
Andrzej Śmieszek - klasa 6
Jakub Waluś – klasa 6
Kacper Grygiel – klasa 5
Na trąbkach przygrywali:
Marcin Ślaga – klasa8
Jakub Ślaga – klasa 5
Pokazując tradycyjny zwyczaj w naszym regionie związany ze świętami Bożego Narodzenia, czyli tzw. chodzenie po kolędzie „Z gwiazdą” zdobyli II miejsce.

27.01.2020

TAK TRZYMAĆ!

Za nami II etap zmagań w konkursach organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty

27.01.2020

W KARNAWALE WIELKIE BALE

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw - tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 23stycznia.
Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Żółwie Ninja, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę.
Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

24.01.2020

NARODOWE CZYTANIE - CZYTAMY NOWELE POLSKIE


Nauczyciele języka polskiego oraz biblioteka szkolna rozpoczęli we wrześniu spotkania w ramach akcji „Narodowe Czytanie –Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”.
W pierwszym półroczu odbyły się trzy uroczyste apele, na których uczniowie czytali nowele polskich autorów zaproponowane przez Prezydenta RP. Teksty te jak mówi Prezydent „Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.
Pierwsze głośne czytanie noweli „Katarynka „- Bolesława Prusa, przygotowała klasa 7 pod kierunkiem Pani Ewy Ślagi. W październiku losy bohaterów noweli „Dym” – Marii Konopnickiej przedstawili wszystkim zebranym, uczniowie klasy 4. Pan Marcin Kowalski przygotował uczniów klasy 5 do głośnego czytania noweli Elizy Orzeszkowej – „Dobra Pani”. Na grudniowym apelu wraz z uczniami przedstawił treść prezentowanej lektury. Głośne czytanie nowel kontynuowane będzie w drugim semestrze.
Organizatorzy

22.01.2020

TRZEJ KRÓLOWIE.

W Święto Trzech Króli, już po raz kolejny, w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej, przeżywaliśmy "Jasełkowe msze święte". Dzięki wspaniałej inicjatywie ks. proboszcza dzieci z naszej szkoły mogły zaprezentować przed szeroką publicznością swoje aktorskie talenty.
Na mszy o godz.10.30 uczniowie z klasy drugiej szkoły podstawowej wraz przedszkolakami zaprezentowali się przed szeroką publicznością.
Jasełka w naszym kościele cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczy wypełniona wiernymi po brzegi świątynia. Nagrodą dla dzieci jest ofiara z mszy. Zebrane pieniądze przeznaczamy na dofinansowanie organizowanych wycieczek. Trzeba przyznać, że jest to świetny pomysł promocji młodych talentów, a zarazem niepowtarzalny sposób bliższego przeżycia cudu Narodzenia Bożej Dzieciny.

01.01.2020

PATRONI 2020 ROKU

Patroni roku 2020 ustanowieni przez Sejm

22.01.2020

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

20 grudnia b. r., w ostatni przed przerwą świąteczną, dzień nauki, w naszej szkole tradycyjnie odbyła się Wigilia , która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Janina Ziemianin, która powitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły; podkreśliła znaczenie świąt Bożego Narodzenia oraz ich bogatą symbolikę.
Tradycyjnie już jak co roku zuchy przyniosły ,,Światełko Betlejemskie”.Od tej świecy przedstawiciele klas zapalali świece Caritasu , które każda klasa zakupiła, włączając się w ten sposób w Wigilijne dzieło pomocy potrzebującym- to też już nasza szkolna tradycja.
Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy 2b i przedszkolaków, którzy przedstawili Jasełka.
Śpiew kolęd w wykonaniu szkolnego chóru doniośle rozbrzmiewał .
Przedstawiony program artystyczny był zaproszeniem do refleksji nad tajemnicą narodzin Boga – Miłości i uświadomił zgromadzonym ważną prawdę, że spotkanie z Nowonarodzonym Bogiem przynosi światu miłość, nadzieję i pokój. Nie zabrakło okolicznościowych życzeń.
Po akademii odbyło się spotkanie wigilijne uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, któremu również towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.
Wszystko to sprawiło, że cała nasza szkolna społeczność mogła poczuć się bardzo blisko i uświadomić sobie, że tak naprawdę tworzymy jedną wspólnotę.
Organizatorzy

02.01.2020

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj, której głównym celem jest przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci przeprowadziliśmy jednodniowe warsztaty tworzenia i redagowania kartek świątecznych w świetlicy szkolnej. Wolontariusze, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, w tym dniu wykonały własnoręcznie różnymi technikami kolorowe kartki oraz pisały życzenia te tradycyjne jak również autorskie wierszyki. Podczas zajęć uczniowie mogli doskonalić umiejętności językowe: tworzenia krótkich form wypowiedzi oraz prawidłowego adresowania listów. Była to okazja do rozwijania kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości estetycznej. Kartki, które otrzymaliśmy od organizatorów kampanii wolontariusze adresowali do mieszkańców okolicznych Domów Pomocy Społecznej. Te wykonane przez członków Samorządu Uczniowskiego trafią do 15 Szkół w Polsce w ramach wymiany pocztówkowej Samorządów Uczniowskich, młodsze dzieci zapewniły, że ich trafią do najbliższych. Wśród naszych kartek znalazła się jedna bardzo wyjątkowa, która dotrze do 4-letniego niepełnosprawnego Victorka z Łodzi z okazji niedawno obchodzonych urodzin. Chłopiec bardzo lubi zbierać widokówki z różnych miejsc Polski.
Cała akcja cieszyła się dużym zaangażowanie wśród uczniów. Wszyscy z wielką pieczołowitością tworzyli swoje kartki dbając o najdrobniejsze szczegóły w przyjemnej koleżeńskiej atmosferze. Udział w kampanii to doskonała okazja, aby na nowo przypomnieć wszystkim o kultywowaniu tradycji rodzinnych i oderwaniu choć na chwilę od mediów cyfrowych.

02.01.2020

SPOTKANIE Z TRADYCJĄ WYKONYWANIA REGIONALNYCH OZDÓB CHOINKOWYCH

Tradycja jest rozumem całego narodu, przesianym z jednego wieku w drugi
Ricarda Huch
Tradycja własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych jest nadal aktualna. Udowodniliśmy to, spotykając się na warsztatach prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Zagórzanki" z Kasiny Wielkiej. Podczas zajęć dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej dowiedziały się czym jest tradycja; poznały historię pojawienia się choinki w naszych domach, jak również wykonały(pod czujnym okiem ekspertek)kilka pierwszych ozdób na wzór tych, które zdobiły zielone gałązki i drzewka zanim jeszcze zawitały szklane kolorowe bombki. Dzieci chętnie podjęły wyzwanie i z zaciekawieniem słuchały opowiadań; włączyły się w dyskusje, chwaląc się znajomością wielu bożonarodzeniowych tradycji przekazanych im przez dziadków i pradziadków. Rezultatem spotkania stało się wykonanie: gwiazdek ze słomy, długiego łańcucha z kolorowej bibułki i słomek, zawijanych orzechów w kolorowe papierki po cukierkach. Największe zainteresowanie wzbudziły ozdoby z opłatków(tak zwane „światy”), które powstały z wycięcia kilku figur geometrycznych. Dzieci, znające tradycję dzielenia się opłatkiem przy wigilijnym stole, zobaczyły, że ten delikatny materiał łatwo sklejał się za pomocą śliny. W trakcie warsztatów można było zjeść coś słodkiego i mile spędzić czas. Zakończyliśmy je wspólnym ubieraniem naszej świetlicowej choinki w przepiękne staropolskie ozdoby. Oprócz prac, które zrobiły dzieci, na naszym drzewku pojawiły się też pierniczki, gwiazdki z papieru, szyszki oraz jabłuszka, które specjalnie na tę okazję przygotowały wcześniej gospodynie. Pamiątką tego spotkania stały się chwile uwiecznione na zdjęciach oraz upominki.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za spotkanie: członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich "Zagórzanki", które przekazały nam cząstkę tradycji przekazywaną z pokolenia na pokolenie i wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Warto zaznaczyć, iż dla pań (jak same mówiły) był to czas, w którym choć na chwilę mogły poczuć się dziećmi, pani wicedyrektor Grażynie Gil za podzielenie się swoimi wspomnieniami tworzenia ozdób choinkowych w czasach dzieciństwa oraz wszystkim dzieciom dla których była to wyśmienita okazja do rozwoju kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych.
Agnieszka Ceklarz

02.01.2020

UŚMIECH INTEGRACJI

Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” - pod takim hasłem w Zespole Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej odbyło się kolejne, ósme już, spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami z terenu gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej w Kasinie Wielkiej.
Głównym organizatorem tegorocznego spotkania byli: dyrekcja, nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, przy wsparciu Wójta Gminy Mszana Dolna, Bolesława Żaby. Honorowym patronatem uroczystość objął Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga.

02.01.2020

02.01.2020

SZKOLNE ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb.

02.01.2020

14.12.2019

PAMIĘTAMY!

"Można wybaczyć, ale nigdy zapomnieć!". To hasło pod którym obchodziliśmy w naszej szkole 28 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojwnnego.

12.12.2019

NASI NAJLEPSI

06.12.2019

XII EDYCJA KAMPANI "NO PROMIL - NO PROBLEM

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w Kampanię Społeczną "No promil - no problem", której celem jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców jak również wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości. Akcję rozpoczęliśmy od poinformowania uczniów na czym polega idea tej kampanii społecznej wykonując informacyjną gazetkę na szkolnym korytarzu. W ramach akcji został ogłoszony konkurs plastyczno - literacki, do którego zgłosiły się dwie uczennice klasy 7: Antonina Pałgan oraz Maria Skowronek. Aby informacje o projekcie dotarły do jak największej liczby osób rozdano ulotki i listy do kierowców rodzicom i nauczycielom. Uczniowie wysłuchali bajek profilaktycznych oraz zostały przeprowadzone zajęcia w oparciu o zamieszczone w materiałach dydaktycznych scenariusze. Na zakończenie " bezpromilowej" akcji 28 listopada przeprowadziliśmy mini happening. Wolontariusze wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu panią Agnieszką Ceklarz, panią pedagog Grażyną Gil oraz koordynatorem kampanii panem Szymonem Pałganem rozdawali kierowcom ulotki, baloniki, zbierali deklaracje odpowiedzialnego pasażera/świadka, a także przestrzegali przed wsiadaniem za kółko pod wpływem alkoholu. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą zmotoryzowanych.

06.12.2019

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

"Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innym"

06.12.2019

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś pluszowy – mój przyjaciel
Zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję
Czy też płaczę
On przytulać lubi się!

06.12.2019

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

Podczas tegorocznej XVIII edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Pietrzak z klasy VI. Wykonała piosenkę z okresu II wojny światowej – „Warszawo ma”. Konkurs miał miejsce 21 listopada 2019 roku w Sali widowiskowej Domu Pielgrzyma przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
Wiktoria wystąpiła również na IV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowanym pod hasłem „Pamięć w nas wiecznie trwa” śpiewając piosenkę „Dziś idę walczyć mamo”.
Grupa wokalna z klasy III przygotowana przez panią Danutę Pietrzak w składzie:
- Piotr Kot,
- Martyna Nowak
- Oliwia Łacna
zaprezentowała pieśń „Białe róże”.
Tegoroczny przegląd odbył się 26 listopada 2019 roku w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

29.11.2019

"PAMIĘTAMY"- WYCIECZKA NA CMENTARZ.

Niech to światło da nadzieję, że i o nas ktoś kiedyś będzie pamiętał – to główna myśl wycieczki uczniów. W dniu 31 października 2019r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci z klasy I-IIIa wybrały się na Cmentarz, aby złożyć wiązanki i zapalić znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla tych co odeszli oraz uczcić pamięć poległych żołnierzy. Dzieci zrozumiały także jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

29.11.2019

WYCIECZKA DO ZATORU

Korzystając z pięknej, słonecznej, jesiennej pogody uczniowie klasy 1a,2a,2b i 3a wspólnie z opiekunami wybrali się 24 października 2019 roku na wycieczkę do Zatoru. Postanowili zwiedzić Park Zatorland, ponieważ to ciekawe miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę. Zatorland to kompleks trzech tematycznych parków: Parku Dinozaurów, Parku Owadów i Parku Mitologii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Ruchomych Dinozaurów, w którym pani przewodnik umożliwiła nam poznanie odległej przeszłości, fascynujących historii. Park znajdował się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiodła ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew mogliśmy zobaczyć przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione. Wśród nich były ogromne roślinożerne Zauropody, przerażający T-Rexa czy też największy na świecie ruchomy dinozaur – Argentynozaur, mający ponad 35 metrów długości! Większość z nich poruszała się i wydawała dźwięki, dlatego przechadzka po ścieżce edukacyjnej sprawiała, że czuliśmy się przeniesieni w odległą przeszłość. Potem zwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym znajdowała się kolekcja skamieniałych zwierząt oraz elementy szkieletów dinozaurów.

24.11.2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada już po raz 28 obchodziliśmy w Polsce Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

24.11.2019

WYWIADÓWKA

Na spotkanie zapraszamy Rodziców 21 listopada na godzinę 16.00.

19.11.2019

" W GRUPIE SIŁA MY JĄ MAMY I GRZESIOWI POMAGAMY"- GRAMY DLA GRZESIA

W niedzielę 10 listopada miała miejsce impreza charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Grzesia Wadyla 2-letniego chłopca z naszej miejscowości. Na Stadionie rozegrano Turniej Piłkarski natomiast w Remizie Strażackiej zorganizowano szereg atrakcji dla przybyłych gości . Była to już kolejna taka akcja w której małą cegiełkę dołożyli również uczniowie naszej szkoły ich rodzice oraz nauczyciele. Wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie kiermaszu wykonując przepiękne ozdoby i stroiki świąteczne. W szkole odbyła się również zbiórka fantów na loterię. Nikogo nie trzeba było namawiać, każdy jak mógł chciał pomóc Grzesiowi spełnić swoje marzenie. Również nasze wolontariuszki specjalnie na tę okazję wykonały własnoręcznie niepodległościowe kotyliony, które rozdawano wszystkim uczestnikom festynu. Sprawdziły wiedzę naszych mieszkańców podczas niepodległościowej gry planszowej. Zachęcały do wspólnej zabawy i "aktywności dla niepodległości". Wspólnie z młodszymi dziećmi wykonywały laurki dla Grzesia. Panie nauczycielki z przedszkola malowały na twarzach dzieci uśmiech zamieniając je w znane postacie z filmów i bajek jak również skręcały balony, a wszystko to dla Grzesia, aby mógł kiedyś jak inne dzieci samodzielnie chodzić i bawić się z rówieśnikami.
Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie, otwarte serca i dłonie zawsze gotowe do niesienia pomocy. Po raz kolejny można było na Was liczyć.

19.11.2019

„TA JEDŹ PAN ZE MNU DO MEGU LWOWA”

Społeczność szkolna w piątkowy poranek (8 listopada) świętowała 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególny hołd złożyli uczniowie swoim rówieśnikom sprzed lat - Orlętom Lwowskim (w tej roli chłopcy z klasy 5.). To właśnie lwowskie „batiary” dzielnie i ofiarnie walczyli z Ukraińcami i bolszewikami za polskość Lwowa na przełomie 1918/1919 oraz w 1920 roku (Lwów to miasto kiedyś w 80% zamieszkane przez Polaków, dziś – niestety – leżące poza granicami naszego państwa).
Podczas uroczystości odśpiewano wszystkie zwrotki narodowego hymnu. Nie zabrakło również pieśni legionowych i patriotycznych śpiewanych przez chór szkolny, jak i indywidualnie. Pojawił się także wywiad z Naczelnikiem Państwa Józefem Piłsudskim, który przestrzegał: „Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska…”.
Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność, bo to jest właśnie wyraz współczesnego polskiego patriotyzmu. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do: pani Emilii Ceklarz i szkolnego chóru, Agnieszki Ceklarz za przygotowanie dekoracji, pana Bogdana Wojciechowskiego za dokumentację audiowizualną uroczystości.

13.11.2019

"TA KTÓREJ NIE ZEPSUŁA SŁAWA".

7 listopada obchodziliśmy 152 rocznicę urodzin patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej- Curie. Kobiety niezwykłej, wielkiego naukowca, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla z fizyki i chemii, pierwszej kobiety profesora na Sorbonoe paryskiej, jedynej kobiety, która spoczęła w Panteonie w Paryżu.

28.10.2019

LEKCJA DEMOKRACJI WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

15 października w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji. Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiły się dwie kandydatki: Antonina Pałgan i Natalia Nowak. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla uczniów naszej szkoły, przypominały wybory państwowe wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach. Data głosowania nie była przypadkowa ponieważ odbyły się one tuż po wyborach parlamentarnych z wykorzystaniem urny wyborczej. Uczniowie idąc za przykładem dorosłych wzięli udział w wielkim święcie demokracji. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach. Głosować na swoich kandydatów mogli uczniowie klas 4 - 8. Uprawnionych do głosowania było 114 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 94 uczniów. Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania były 2 głosy nieważne i 94 głosy ważne. Frekwencja w wyborach wyniosła 82%. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego.
Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według ilości otrzymanych głosów):
Antonina Pałgan: 58 głosów
Natalia Nowak: 34 głosów
W wyniku wyborów w skład Zarządu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:
Przewodniczący: Antonina Pałgan
Zastępca: Natalia Nowak
Sekretarz: Karolina Pękała, Maria Skowronek
Skarbnik: Emilia Ślaga
Nowy Zarząd wybrał opiekunów Samorządu Uczniowskiego zostali nimi nauczyciele:
mgr Agnieszka ceklarz
mgr Bogdan Wojciechowski

28.10.2019

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. Na początku każdego roku szkolnego w klasach I-III omawiane są podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie poznają znaki drogowe oraz ćwiczą w bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

22.10.2019

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"DZIĘKUJEMY
ZA SERCE
ZA UŚMIECH
ZA TRUD"

05.10.2019

JESIENNA WYPRAWA DO LASU

Wraz z nadejściem nowej pory roku uczniowie klasy 1a,2a,2b i 3a wspólnie z opiekunami wybrali się 1 października 2019 roku na wycieczkę do lasu. Byli ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Planując wyprawę obawiali się jednak, czy pogoda im dopisze. Jak się okazało pogoda tego dnia była cudowna, a las o tej porze roku był przepiękny. Podczas spaceru po lesie dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Uważnie obserwowały również zachodzące w niej zmiany wczesną jesienią.
Panie opowiedziały dzieciom o roślinach i zwierzętach leśnych, o warstwowej budowie lasu, o tym jak rozpoznać różne gatunki drzew, które grzyby są jadalne i dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów. Dzieci zbierały też jesienne dary przyrody; grzyby, szyszki, różnokolorowe liście. Słuchały odgłosów lasu, podziwiały taniec jesiennych liści na wietrze.
Był również czas na odpoczynek, wspólną zabawę, grę w piłkę, ognisko i pyszne smażone kiełbaski oraz kanapki, które dzieci zjadły ze smakiem. Jednym słowem piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor dzieciom dopisywały o czym świadczą ich wesołe miny na zdjęciach. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wiedzy o lesie oraz niezapomnianych wrażeń wróciły do szkoły.

02.10.2019

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W roku 2019 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (niedziela)

03.09.2019

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Na spotkanie z Rodzicami zapraszamy 16 wrzesnia 2019 roku o godzinie 16.00.

10.09.2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie bieżącego roku szkolnego miało miejsce w naszej szkole 2 września.

10.09.2019

E-XTRA KOMPETENTNI

Wójt Gminy Mszana Dolna zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Mszana Dolna”.
REKRUTACJA DO PROJEKTU

27.08.2019

INFORMACJA DYREKTORA ZSiP nr 1 i nr 2.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020- 2 września 2019 roku;