Aktualności 2019/2020


Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA!
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 24 stycznia 2020 roku w Naszym Przedszkolu odbyła się ta wspaniała uroczystość. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Na każdego gościa i dziecka czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych  Rodziców za co im serdecznie dziękujemy! Następnie odbyło się również wspólne kolędowanie. Z radością słuchaliśmy jak nasi wspaniali Goście śpiewali znane im kolędy. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Zapraszamy do galerii!

 

                                                              Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Bal karnawałowy
Bal karnawałowy

BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY!

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli! W czwartek 23 stczniay w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęlśmy  bal. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Niespodzianką było również malowanie twarzy dzieciom. Każdy mógł wybrać sobie ulubioną postać bajkową, a później się w nią zamienić. W salach czekał na przedszkolaków słodki poczęstunek. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci. Zdjęcia w galerii.

 

                                                                                    Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Teatrzyk
Teatrzyk

„KRÓLOWA ŚNIEGU” U NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW!
16 stycznia 2020 r nasze przedszkole odwiedził prawdziwy teatr prostu z Rzeszowa – Teatr Bazyl. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Przed przedstawieniem rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w trakcie spektaklu, co można robić, a czego robić nie wolno. Aż w końcu przyjechali –prawdziwi aktorzy na których tak czekaliśmy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały nową odsłonę znanej im baśni „Królowa Śniegu”. Oprócz aktorów był również teatr cieni, który był dla przedszkolaków nowością. Całemu przedstawieniu towarzyszyły wielkie emocje, dzieci długo opowiadały o tym co oglądały i zgodnie stwierdziły, że z chęcią zobaczyły by kolejny spektakl. Tak więc mamy nadzieję, że „Teatr Bazyl” ponownie nas odwiedzi. Zdjęcia w galerii!

  

                                                                               Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Kolędowanie
Kolędowanie

KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU
Coroczną zimową tradycją naszego przedszkola jest wizyta w pobliskiej kaplicy „Na Brzegu” i wspólne kolędowanie przy żłóbku. Przedszkolaki bardzo chętnie odwiedzają to miejsce i z wielkim przejęciem oglądają znajdującą się tam góralską szopkę. Mimo mroźnej pogody i w tym roku udało nam się wspólnie zakolędować . Cała kaplica rozbrzmiewała dźwiękami pięknych kolęd. Dzieci zaśpiewały to co umiały, a trzeba przyznać że repertuar kolędowy jest u nich bardzo bogaty, nie zabrakło też wspólnej modlitwy. Mamy nadzieję, ze ta tradycja będzie trwać nieprzerwanie i w kolejnym roku znów uda nam się odwiedzić to wspaniałe miejsce! Zapraszamy do galerii.

 

                                                                                 Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Wigilia
Wigilia

WIGILIJNY CZAS!

19 grudnia był dniem magicznym dla całej społeczności przedszkolnej. Tego dnia wszyscy mogliśmy usiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie śpiewać kolędy. Na naszą uroczystość zaprosiliśmy specjalnych gości: Dyrekcję, Panią Katechetkę oraz Panią od języka angielskiego. Całemu wydarzeniu towarzyszyły wspaniałe emocje i wielka radość dzieci. Pani Kucharka z pomocą naszych wspaniałych Rodziców przygotowała dla nas pyszne wigilijne dania. Główny hol przedszkola rozbrzmiewał słowami pięknych kolęd, które nasze Przedszkolaki uwielbiają śpiewać. Przy pięknie udekorowanych stołach mogliśmy usiąść i stać się wielką przedszkolną rodziną. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości. Zapraszamy do galerii. 

 

                                                                              Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Świąteczne przygotowania
Świąteczne przygotowania

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA U PSZCZÓŁEK!

 

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznawały tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. "Pszczółki" wykonywały proste lampioniki świąteczne, dekorowały pierniczki, które później zabrały do swoich domów oraz ubierały wspólnie choinkę. Przedszkolaki bardzo chętnie uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. To wspaniały czas dla wszystkich pełny radości i uśmiechu. Zapraszamy do galerii.

 

                                                                                                 Wychowawczynie grupy Pszczółek

Andrzejki
Andrzejki

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU!
W środę, 27 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Każdy mógł przebrać się za wróżkę, czarodzieja czy straszną czarownicę. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” , „dowiedzieć się kim będą w przyszłości” jak i również sprawdzić jak będzie miała na imię ich przyszła sympatia. Nie zabrakło też wróżby z bucikami. Sala gimnastyczna została pięknie przyozdobiona kolorowymi balonami przygotowanymi przez starszych uczniów. Wesołym tańcom nie było końca. Po wspólnych zabawach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych sal. Ten dzień zostanie w naszej pamięci na długo. Teraz z niecierpliwością czekamy na Św.Mikołaja! Mamy nadzieję, że nas odwiedzi. Zapraszamy do galerii!

 

                                                                                       Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki.

Św. Mikołaj
Św. Mikołaj

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA! 
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wspaniały gość - Św. Mikołaj. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” do Niego listy, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Oglądały film, który Mikołaj osobiście dla nich przygotował pokazując jak wygląda Jego dom i na czym polega praca Elfów. Uczyły się wierszy i piosenek. Malowały różne prace plastyczne z niecierpliwością oczekując przyjścia Zimowego Staruszka. Najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się On – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie przedszkolaki powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Zapraszamy do galerii.

 

                                                                                    Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki.

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2019
25 XI 2019 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przyniósł ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. Przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy przy znanych piosenkach o misiach, zabawy z chustą animacyjną. Dzieci poznały historię święta. Wykonały piękne prace plastyczno - techniczne. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal "Przyjaciela Pluszowego Misia". Kotki podczas popołudniowego odpoczynku na leżakach zaprosiły swoich pluszowych przyjaciół do wspólnego odpoczynku co sprawiło im dużo radości. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” . Zapraszamy do galerii !

   

                                                                                 Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI U PRZEDSZKOLAKÓW!
21 listopada zarówno w naszym przedszkolu jak i w całej szkole odbył się Dzień Życzliwości. W tym dniu każdy z nas miał przyjść ubrany na kolor żółty. W czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać.
Dzieci w różny sposób okazywały sobie sympatię. Nie zabrakło mocnych i życzliwych uścisków. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto być życzliwym”. Cała szkoła ozdobiona była żółtymi emotikonkami z wesołymi minkami. Każde dziecko otrzymało naklejkę oraz cukierka. Pamiętajmy bądźmy życzliwi na co dzień i uśmiechajmy się, to wystarczy! Zapraszamy do galerii :)

 

                                                                                   Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Konkurs Pieśni Patriotycznych
Konkurs Pieśni Patriotycznych

PIERWSZY PRZEDSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH!

13 listopada 2019 r.  w naszym Przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni patriotycznych. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, a wiec każdy przedszkolak mógł się zaprezentować. W jury zasiadły: Pani Dyrektor Janina Ziemianin, Pani V-ce Dyrektor Grażyna Gil oraz Pani Kasia, Pani Marysia i Pani Emilka – wychowawczynie grup. Po przywitaniu wszystkich gości i wspólnym zaśpiewaniu hymnu rozpoczęły się prezentacje naszych małych i starszych wykonawców (3 i 4 latków, 5 i 6- latków). Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne galowe stroje. Jury miało nie lada trudne zadanie, jednak po burzliwych obradach udało się wybrać najlepszych solistów. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami a pozostali uczestnicy słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do występów, a naszym przedszkolakom za zaangażowanie i piękny śpiew. Miejmy nadzieję, że te niezapomniane melodie jeszcze długo rozbrzmiewać będą w sercach dzieci, rodziców i wychowawców – ku chwale Niepodległej. Gratulujemy sukcesów i do zobaczenia na kolejnych uroczystościach!

 

Zapraszamy do galerii :)

 

                                                                           Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki.

Wycieczka
Wycieczka

NASZA PIERWSZA WYCIECZKA !
5 listopada 2019 r. przedszkolaki z grupy „Kotki”, „Misie” i „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do„Małpiego Gaju” w Nowym Targu. W przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Zabawie i radości nie było końca. Dla niektórych był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców. Dzieci „nurkowały” w basenie z piłkami, skakały na trampolinach, bawiły się w plastikowym zamku, jeździły kolorowymi samochodzikami, zjeżdżały na zjeżdżalniach, wspinały się po specjalnej siatce oraz bawiły się różnymi zabawkami. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i posilić się smakołykami. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni emocji i niezapomnianych wrażeń dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola. Zapraszamy do galerii. 

 

                                                                            Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki.

Polegli na polu chwały...
Polegli na polu chwały...

POLEGLI NA POLU CHWAŁY...

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, 31 X 2019 r. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami odwiedziły groby żołnierzy poległych podczas II wojny światowej na pobliskim cmentarzu oraz mogiłę "Nieznanego Żołnierza". Dzieci z niewielką pomocą nauczycielek zapaliły przyniesione przez siebie znicze oraz złożyły kwiaty, a następnie po krótkiej modlitwie uczciły pamięć żołnierzy minuta ciszy. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie ich w naszej pamięci.

 

                                                              Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"Pasowanie na Przedszkolaka" to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 29 października 2019 r. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Zgromadzeni na uroczystości Pasowania Rodzice mogli podziwiać prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Dzieci, które już w poprzednich latach były pasowane również brały udział w tej uroczystości prezentując to, czego już się nauczyły –  z uśmiechem i pewnością mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Punktem kulminacyjnym, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą Pani Dyrektor Janiny Ziemian i jej „czarodziejskiego ołówka” nowoprzyjęte przedszkolaki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Niejednej z mam w oku zakręciła się łezka – nic dziwnego w końcu to pierwszy bardzo ważny występ ich pociech. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz słodki upominek przygotowany przez Wychowawczynie i Rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń ! Zapraszamy do galerii!
               

                                                                                       Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Jesienne harce
Jesienne harce

JESIENNE HARCE PRZEDSZKOLAKÓW!
W tym roku jesienna pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza! W pełni wykorzystujemy ten piękny czas, spędzając wspaniałe chwile na świeżym powietrzu! Przedszkolaki uwielbiają się bawić !!! A jesienią jest to naprawdę wielka frajda. Sprzyjająca aura, kolorowe liście, kasztany,szyszki, żołędzie...nic więcej nie trzeba - świetna zabawa gotowa ! Zapraszamy do galerii :)

 

                                                      Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Wizyta w Bibliotece Publicznej
Wizyta w Bibliotece Publicznej

WIZYTA "MISIÓW" W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KASINIE WIELKIEJ
15 października dzieci z Przedszkola Nr 1 w Kasinie Wielkiej odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Był to kolejny etap projektu „Przygody jeża ze Zgierza”. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom bajeczkę Marioli Jarockiej pt. „Dlaczego jeże mają kolce?”
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci w to miejsce, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

           

                                                                                                           Wychowawczyni grupy Misiów

Spartakiada 2019
Spartakiada 2019

ŁĄCZYMY POKOLENIA !! – SPARTAKIADA DLA SENIORÓW 2019
10 października na Orliku w Kasinie Wielkiej odbyła się Spartakiada organizowana przez Pana Artura Żabę w której między innymi wzięły udział także nasze przedszkolaki. Impreza miała charakter integracyjny , społeczny, wielopokoleniowy. Dzieci wraz z pensjonariuszami pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej brały udział w wielu konkurencjach sportowych współtowarzysząc dorosłym uczestnikom, a także ucząc się współzawodnictwa. Nie zabrakło emocji i głośnego kibicowania. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa nagrodę przygotowaną przez Pana Artura. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu i liczymy na kolejne, udane spotkania.  Zapraszamy do galerii.

 

                                                                                        Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Misie - wycieczka do lasu
Misie - wycieczka do lasu

WYCIECZKA DO LASU

         W ramach projektu „Przygody jeża ze Zgierza”, który w tym roku szkolnym realizuje grupa Misiów przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. 
Przedszkolaki wyruszyły na spacer z wielkim zapałem i uśmiechem na twarz . Świecące słoneczko dodawało nam energii. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie. Wielkim znaleziskiem dla przedszkolaków były grzyby, które samodzielnie odnajdywały i nazywały.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

               Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

                           

                                                                                                         Wychowawczyni grupy Misiów

Poznajemy owoce i warzywa
Poznajemy owoce i warzywa

SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE! – POZNAJEMY WARZYWA I OWOCE
Jesień do doskonały czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W salach pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Wspólnie przygotowaliśmy pyszny i zdrowy owocowy sok, a także kolorowe owocowe szaszłyki i sałatkę jarzynową. Dzieci z uśmiechem na twarzy smakowały przygotowane przez siebie przekąski. Najwięcej radości wywołało jedzenie cytryny, która mimo tego, że jest bardzo zdrowa wywołała na twarzach przedszkolaków zniesmaczone minki. Poznaliśmy także piramidę zdrowego żywienia. Wszystkim tym działaniom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców i warzyw. Zapraszamy do galerii.
                       

                    Dziękujemy bardzo rodzicom za dostarczenie i przyniesienie warzyw i owoców.

 

                                                                                        Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

 

Spotkanie z Panem Policjantem
Spotkanie z Panem Policjantem

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

12 października 2019r. wszystkie grupy przedszkolne spotkały się z Panem Policjantem  Nasz ważny gość przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na pamiątkę spotkania wszyscy przedszkolacy otrzymali elementy odblaskowe. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda. Zapraszamy do galerii.

 

Bardzo dziękujemy Panu Policjantowi za ciekawe spotkanie.
                                   

                                                                       Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

 

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

KAŻDY MA SWOJE ŚWIĘTO!  - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2019

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki mają swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Został on ustanowiony, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień w sposób najbardziej sobie bliski tzn. bawiąc się, tańcząc i śpiewając. Nie zabrakło wspólnego oglądania bajek. Były balony, słodycze, a także uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy. Każdy mógł zmienić się w ulubioną postać z bajki. Były księżniczki, spidermani, a także motylki i batmani. Radości nie było końca, co można było zobaczyć na roześmianych twarzach przedszkolaków. Zapraszamy do galerii.

 

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta

                                                                                   

                                                                                          Wychowawczynie grup Kotki, Misie i Pszczółki

Przedszkolaki u Strażaków
Przedszkolaki u Strażaków

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STRAŻAKAMI Z OSP W KASINIE WIELKIEJ
W dniu 18 września 2019 r. przedszkolaki z grup Kotki, Misie i Pszczółki odwiedziły pobliską OSP w Kasinie Wielkiej. Strażak w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.W trakcie spotkania dzieci zaznajomiły się ze specyfiką związaną z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru czy wypadku drogowego. Przedszkolacy dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy oraz podstawami podtrzymywania życia (reanimacja).
Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Zapraszamy do galerii.
Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.
                                                                                    

                                                                                       Wychowawczynie grup Kotki, Misie i Pszczółki