Aktualności 2019/2020


Polegli na polu chwały...
Polegli na polu chwały...

POLEGLI NA POLU CHWAŁY...

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, 31 X 2019 r. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami odwiedziły groby żołnierzy poległych podczas II wojny światowej na pobliskim cmentarzu oraz mogiłę "Nieznanego Żołnierza". Dzieci z niewielką pomocą nauczycielek zapaliły przyniesione przez siebie znicze oraz złożyły kwiaty, a następnie po krótkiej modlitwie uczciły pamięć żołnierzy minuta ciszy. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie ich w naszej pamięci.

 

                                                              Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"Pasowanie na Przedszkolaka" to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 29 października 2019 r. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Zgromadzeni na uroczystości Pasowania Rodzice mogli podziwiać prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Dzieci, które już w poprzednich latach były pasowane również brały udział w tej uroczystości prezentując to, czego już się nauczyły –  z uśmiechem i pewnością mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Punktem kulminacyjnym, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą Pani Dyrektor Janiny Ziemian i jej „czarodziejskiego ołówka” nowoprzyjęte przedszkolaki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Niejednej z mam w oku zakręciła się łezka – nic dziwnego w końcu to pierwszy bardzo ważny występ ich pociech. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz słodki upominek przygotowany przez Wychowawczynie i Rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń ! Zapraszamy do galerii!
               

                                                                                       Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Jesienne harce
Jesienne harce

JESIENNE HARCE PRZEDSZKOLAKÓW!
W tym roku jesienna pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza! W pełni wykorzystujemy ten piękny czas, spędzając wspaniałe chwile na świeżym powietrzu! Przedszkolaki uwielbiają się bawić !!! A jesienią jest to naprawdę wielka frajda. Sprzyjająca aura, kolorowe liście, kasztany,szyszki, żołędzie...nic więcej nie trzeba - świetna zabawa gotowa ! Zapraszamy do galerii :)

 

                                                      Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Wizyta w Bibliotece Publicznej
Wizyta w Bibliotece Publicznej

WIZYTA "MISIÓW" W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KASINIE WIELKIEJ
15 października dzieci z Przedszkola Nr 1 w Kasinie Wielkiej odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Był to kolejny etap projektu „Przygody jeża ze Zgierza”. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom bajeczkę Marioli Jarockiej pt. „Dlaczego jeże mają kolce?”
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci w to miejsce, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

           

                                                                                                           Wychowawczyni grupy Misiów

Spartakiada 2019
Spartakiada 2019

ŁĄCZYMY POKOLENIA !! – SPARTAKIADA DLA SENIORÓW 2019
10 października na Orliku w Kasinie Wielkiej odbyła się Spartakiada organizowana przez Pana Artura Żabę w której między innymi wzięły udział także nasze przedszkolaki. Impreza miała charakter integracyjny , społeczny, wielopokoleniowy. Dzieci wraz z pensjonariuszami pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej brały udział w wielu konkurencjach sportowych współtowarzysząc dorosłym uczestnikom, a także ucząc się współzawodnictwa. Nie zabrakło emocji i głośnego kibicowania. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa nagrodę przygotowaną przez Pana Artura. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu i liczymy na kolejne, udane spotkania.  Zapraszamy do galerii.

 

                                                                                        Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

Misie - wycieczka do lasu
Misie - wycieczka do lasu

WYCIECZKA DO LASU

         W ramach projektu „Przygody jeża ze Zgierza”, który w tym roku szkolnym realizuje grupa Misiów przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. 
Przedszkolaki wyruszyły na spacer z wielkim zapałem i uśmiechem na twarz . Świecące słoneczko dodawało nam energii. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie. Wielkim znaleziskiem dla przedszkolaków były grzyby, które samodzielnie odnajdywały i nazywały.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

               Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

                           

                                                                                                         Wychowawczyni grupy Misiów

Poznajemy owoce i warzywa
Poznajemy owoce i warzywa

SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE! – POZNAJEMY WARZYWA I OWOCE
Jesień do doskonały czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W salach pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Wspólnie przygotowaliśmy pyszny i zdrowy owocowy sok, a także kolorowe owocowe szaszłyki i sałatkę jarzynową. Dzieci z uśmiechem na twarzy smakowały przygotowane przez siebie przekąski. Najwięcej radości wywołało jedzenie cytryny, która mimo tego, że jest bardzo zdrowa wywołała na twarzach przedszkolaków zniesmaczone minki. Poznaliśmy także piramidę zdrowego żywienia. Wszystkim tym działaniom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców i warzyw. Zapraszamy do galerii.
                       

                    Dziękujemy bardzo rodzicom za dostarczenie i przyniesienie warzyw i owoców.

 

                                                                                        Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

 

Spotkanie z Panem Policjantem
Spotkanie z Panem Policjantem

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

12 października 2019r. wszystkie grupy przedszkolne spotkały się z Panem Policjantem  Nasz ważny gość przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na pamiątkę spotkania wszyscy przedszkolacy otrzymali elementy odblaskowe. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda. Zapraszamy do galerii.

 

Bardzo dziękujemy Panu Policjantowi za ciekawe spotkanie.
                                   

                                                                       Wychowawczynie grup Misie, Kotki i Pszczółki

 

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

KAŻDY MA SWOJE ŚWIĘTO!  - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2019

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki mają swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Został on ustanowiony, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień w sposób najbardziej sobie bliski tzn. bawiąc się, tańcząc i śpiewając. Nie zabrakło wspólnego oglądania bajek. Były balony, słodycze, a także uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy. Każdy mógł zmienić się w ulubioną postać z bajki. Były księżniczki, spidermani, a także motylki i batmani. Radości nie było końca, co można było zobaczyć na roześmianych twarzach przedszkolaków. Zapraszamy do galerii.

 

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta

                                                                                   

                                                                                          Wychowawczynie grup Kotki, Misie i Pszczółki

Przedszkolaki u Strażaków
Przedszkolaki u Strażaków

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STRAŻAKAMI Z OSP W KASINIE WIELKIEJ
W dniu 18 września 2019 r. przedszkolaki z grup Kotki, Misie i Pszczółki odwiedziły pobliską OSP w Kasinie Wielkiej. Strażak w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.W trakcie spotkania dzieci zaznajomiły się ze specyfiką związaną z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru czy wypadku drogowego. Przedszkolacy dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy oraz podstawami podtrzymywania życia (reanimacja).
Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Zapraszamy do galerii.
Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.
                                                                                    

                                                                                       Wychowawczynie grup Kotki, Misie i Pszczółki