AKTUALNOŚCI 2022/2023


Pellentesque hendrerit metus ac dolor volutpat vestibulum. Nullam ultricies purus erat, vitae rhoncus tellus. Morbi scelerisque quam sit amet sem accumsan molestie. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Maecenas faucibus est sed dolor consequat nec aliquam est convallis. Sed orci neque, auctor hendrerit lobortis sed, fermentum sit amet velit. In faucibus sem at nisi rutrum ac pharetra odio sodales. Fusce sagittis, lacus sit amet consectetur accumsan, odio erat varius orci, quis bibendum lorem sem non mi. Ut vel eros eget lectus hendrerit sollicitudin. Morbi molestie nibh a velit rhoncus sit amet posuere elit sagittis. Proin sed dolor id ligula vehicula vestibulum. Aenean viverra, eros ac vulputate interdum, lorem justo pellentesque mi, id commodo lacus purus in sapien. Nullam nulla est, tristique id iaculis molestie, aliquam sed quam. Quisque pharetra eleifend luctus. In in lorem nunc, sit amet faucibus dolor. Etiam luctus fermentum massa, sed ultricies neque tempus vel.

Donec nec mi ante. Vestibulum eu tellus mauris. Mauris at nibh mi, eget condimentum est. Proin pulvinar felis non purus ultricies eget auctor odio blandit. Duis congue nisl tristique velit mollis eu suscipit nunc vulputate. Aenean neque mi, mattis tristique aliquam ut, faucibus in sem. Suspendisse ac bibendum ligula. Nam laoreet mi a magna ultricies scelerisque. Praesent condimentum convallis nisi, vitae aliquet nisl consequat a. Integer feugiat, quam nec pellentesque ornare, risus lorem posuere arcu, quis condimentum turpis orci vel risus. Aenean non nisl augue. Nulla nec imperdiet tellus.

WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLNYM ŚWIECIE!

 

      Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola. Strona ta została stworzona z myślą o naszych przedszkolakach i ich rodzicach. Pragniemy, by umożliwiła Państwu łatwy kontakt z nami, a nam prezentowanie osiągnięć dzieci oraz bieżących wydarzeń przedszkola. Na początek kilka słów o nas. 

    Nasze przedszkole składa się z trzech odziałów przedszkolnych, podzielonych zgodnie z wiekiem dzieci. Mamy zatem maluszki (3,4 latki), którzy w tym roku szkolnym noszą nazwę "Krasnoludki" a ich wychowawcą jest Pani Justynka Rapacz wraz z Panią Danusią Skolarus. Kolejna grupa to średniaki (4,5latki) o nazwie "Odkrywcy", których wychowawcą jest Pani Emilka Telefin. Najstarsza grupa przedszkolaków (6 latki) to "Bystrzaki" pod wychowawstwem Pani Marysi Ziemianin i Pani Kasia Wąchała.

   W naszym przedszkolu dzieci czują się dobrze, są bezpieczne, uśmiechnięte i zadowolone, a dzięki szerokiej gamie kreatywnych zabaw i ćwiczeń poznają i odkrywają otaczający świat, na miarę swoich potrzeb i możliwości.  Nasza działalność wychowawczo-edukacyjna skupia się wokół rozwijania potencjału twórczego dziecka, jego talentów, zdolności czy zainteresowań. Dajemy dzieciom poczucie, że są potrzebne, że mogą, że potrafią. Stawiamy na równość szans oraz poszukiwanie i doświadczanie.
          Wszyscy pracujący w naszym przedszkolu są oddani swojej pracy na rzecz wychowanka, przedszkola i środowiska bo przecież „przedszkole to nasz drugi dom, zanim zapytasz dlaczego, po prostu do nas wstąp!”.

 

                     Zapraszamy do śledzenia naszego przedszkolnego życia! :)

       Poniżej opisujemy i fotografujemy to, co się u nas dzieje! Zapraszamy ! :)

BAL NAD BALAMI!

 

16 lutego w naszym przedszkolu odbył się wielki Bal Karnawałowy ! Już od rana w przedszkolnych salach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, Elzę, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Superbohaterów... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dodatkowo w tym dniu przypadło bardzo ważne i słodkie święto, czyli Tłusty Czwartek.Nie obyło się więc bez pysznego pączka dla każdego przedszkolaka oraz poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Była głośna muzyka i wesołe tańce, czyli tak jak na karnawał przystało !Każdy też zrobił sobie zdjęcie na "karnawałowej ściance". Kolejny bal dopiero za rok !


Zapraszamy do obejrzenia kolorowej fotorelacji:)

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY

WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY ♥️♥️♥️

 

14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. Jak przystało na ten dzień wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na czerwono. Każdy przygotował dla wylosowanego przez siebie kolegi lub koleżanki piękną kartkę walentynkową. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Przygotowane walentynki wywołały wielkie uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych, a czasem i nawet czerwone rumieńce.
Wykonaliśmy walentynkowe prace plastyczne i rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach , które związane są z tym świętem. To był bardzo radosny dzień.

 

„Jedno jest tylko w życiu szczęście - kochać i być kochanym”.

 

Zapraszamy do galerii :)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  2023!

 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to nasz wielki skarb. Niestety przez dwa lata z racji pandemii i związanych z tym ograniczeń nie mogliśmy się spotykać i wspólnie uczestniczyć w przedszkolnych wydarzeniach. W tym roku sporo się zmieniło. Dziadkowie nie musieli już oglądać występów swoich wnuków online, tylko mogli usiąść wspólnie i zobaczyć występy dzieci na żywo. To właśnie 25 stycznia naszą Szkołę odwiedzili wyczekiwani Goście.  Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Choć na zewnątrz było biało i mroźnie, to w środku panowała wyjątkowo ciepła atmosfera.  Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych Dziadków specjalny program artystyczny "Bajkowe Jasełka". Były też wiersze,  piosenki oraz oraz życzenia dla babć i dziadków. Ci ze wzruszeniem przyglądali się wsytępom prezentowanym przez ich najukochańsze wnuki. Na ich twarzach widać było radość, dumę ale i wzruszenie. Po części artystycznej wnuczęta obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. I tak też było!


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci  i poczęstunku dla naszych gości.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Zaparszamy fo galerii :)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"HO,HO,HO CZY TU GRZECZNE DZIECI SĄ.." SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

 

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia 2022r. wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nadsłuchiwały „mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i w godzinach przedpołudniowych odwiedził wszystkich przedszkolaków. Nasz gość zaczął swoją wizytę od najmłodszych. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja występ, po którym Święty rozdawał dzieciom prezenty. Również dzieci serdecznie podziękowały Mikołajowi obiecując, że będa grzeczne i wręczając mu świąteczny upominek.
Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok!

 

Zapraszamy do galerii!

WIZYTA MIKOŁAJA
WIZYTA MIKOŁAJA

25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada to jedno z najprzyjemniejszych świąt w naszym przedszkolnym kalendarzu . Jest to Światowy Dzień Pluszowego Misia ! W tym dniu nasze przedszkolaki mają specjalne przywileje, bowiem każdy  mógł przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia i "spędzić" z nim cały dzień na wesołych zabawach i zajęciach poświęconych misiowej tematyce. Była wesoła muzyka, radosne tańce. Wykonaliśmy także różne zmisiowane prace plastyczne. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. nie zabrakło również zmisiowanej fotobudki w której każdy mógł sobie zrobić zdjęcie.

W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólnie będziemy uczyć i bawić, w końcu misie to nasi najlepsi i najmilsi przyjaciele!


Zapraszamy do galerii :)

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU!

 

24 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość, dowiadując się jaki zawód będą wykonywały. Okazało się, że mury naszego przedszkola opuszczą: policjant, strażak, piosenkarka, piłkarz, lekarz, tancerka… Losowanie imion wypisanych na sercach pokazało kto z kim będzie się przyjaźnił, było też wróżenie z butów oraz tradycyjne lanie wosku. Wróżby przeplatane były zabawą taneczną. O słodki poczęstunek zadbała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Ten magiczny dzień był okazją do radości, integracji grup oraz zapoznania się z tradycją andrzejkową,

Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa powtórzy się w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo radosnych przeżyć.

 

Zapraszamy do galerii :)

ZABAWA ANDRZEJKOWA
ZABAWA ANDRZEJKOWA

IV PRZEGLĄD WIERSZY I PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

6 listopada odbył się w naszym przedszkolu IV Przedszkolny Przegląd Wierszy i Pieśni Patriotycznych. Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w nasz przedszkolny kalendarz. Tym bardziej cieszy fakt, że każdego roku przybywa nam odważnych, małych artystów, którzy chętnie i z wielkim kunsztem artystycznym prezentują swoje umiejętności. Jak co roku przedszkolaki sprostały wyzwaniu i zaprezentowały się fantastycznie! Nie zabrakło galowych strojów jak i barw narodowych. Pieśni i wiersze artystyczne rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu.  Gratulujemy naszym małym artystom.

Gratulujemy również Rodzicom naszych przedszkolków, którzy pięknie przygotowali swoje pociechy do występu.

 

Zapraszamy do galerii! :)

PRZEGLĄD PIEŚNI
PRZEGLĄD PIEŚNI

ALE KLOCKI! ... PIERWSZA WYCIECZKA 

 

8 listopada był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń i wspaniałych emocji! W tym dniu wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę - dla niektórych pierwszą w życiu, a hasłem przewodnim były klocki i to klocki LEGO, bowiem odwiedziliśmy salę zabaw "AleKlocki". Była podróż wielkim autokarem, były smakołyki spakowane przez rodziców, ale przede wszystkim była świetna zabawa ulubionymi klockami, które otaczały nas z każdej strony. Dzieci uczestniczyły w zajeciach edukacyjnych przygotowanych przez animatorów, ale również samodzielnie mogły tworzyć wytwory z kloców różnego rodzaju. Nasze przedszkolaki w sposób kreatywny tworzyły różne budowle i konstrukcje rozwijając swoją wyobraźnię i aktywność poznawczą. Po dniu pełnym wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola, a uśmiech i dzielenie się wrażeniami jeszcze długo towarzyszyło naszym podopiecznym.

 

Zapraszamy do galerii :)

JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK...PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022


19 października odbyła się w naszym przedszkolu bardzo ważna uroczystość - "Pasowanie na przedszkolaka". Dla naszej najmłodszej grupy  "Krasnoludków" był to pierwszy oficjalny występ przed widownią i to jaką widownią - swoimi Rodzicami.  Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne - były wiersze, piosenki, tańce. Średniaki i starszaki już w poprzednich latach miały swoje pasowanie, dlatego tym razem przygotowały przedstawienie o tematyce jesiennej. Było bardzo radośnie i kolorowo. Każdy przedszkolak, czy to mały, czy ten starszy dał z siebie wszystko, co odzwierciedliły głośne owacje rodziców. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i słodki poczęstunek. 

 

Kochanym Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie pysznego poczęstunku  oraz gratulujemy cudownych PRZEDSZKOLAKÓW .

 

Zapraszamy do galerii :)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022

WYCIECZKA DO LASU 

 

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 12 października 2022 r. dzieci z grupy Odkrywcy i Bystrzaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Przedszkolaki wyruszyły na spacer drogą asfaltową, a później polną dróżką.
W trakcie wycieczki dzieci zauważyły grzyby – udało się im znaleźć nawet grzyby jadalne, ale także było dużo grzybów trujących. Dzieci porównywały znalezione grzyby z atlasem grzybów, który zabrały na wycieczkę. Oczywiście udało im się zaobserwować różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie). Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.
Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

 

Zapraszamy do galerii :)

WYCIECZKA DO LASU
WYCIECZKA DO LASU

UCZYMY SIĘ O RUCHU DROGOWYM - SPOTKANIE Z POLICJANTEM!

 

Wrzesień to miesiąc, w którym uczymy się o bezpieczeństwie na drodze. W ciągu kilku dni przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach, utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola, a także numerów alarmowych. Oczywiście obowiązkowym wydarzeniem było pójście na pobliskie przejscie dla pieszych.  Nasze dzielne przedszkolaki zdały egzamin bezbłędnie! Podsumowaniem była wizyta Pani Policjantki. Podczas spotkania funkcjonariuszka przybliżyła przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym. Mogliśmy także zobaczyć, a nawet dotknąć specjalistyczne sprzęty jakie policjanci wykorzystują do swojej pracy na codzień. To był naprawdę fajny dzień! 

 

Zapraszamy do galerii. 

UCZYMY SIĘ O RUCHU DROGOWYM - SPOTKANIE Z POLICJANTEM!
UCZYMY SIĘ O RUCHU DROGOWYM - SPOTKANIE Z POLICJANTEM!

DZISIAJ JEST OKAZJA TAKA , MAMY ŚWIĘTO PRZEDSZKOLKA !

 

       20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo zabaw ruchowych, piosenek, tańców. Dzieci w tym dniu mogły poczuć się wyjątkowo, bowiem wszystko kręciło się wokół ich święta. Każdy na pamiątkę otrzymał tematyczny dyplom, a także słodki upominek. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie dla nich częścią wspaniałej przygody! Oby usmiech nigdy nie schodził im z twarzy :)

 

       W tym dniu nasze przedszkolaki miały do wykonania nie lada zadanie, bowiem wspólnie przypadło nam pożegnać dwie Panie pracujące w naszej szkole od wielu lat - Panią Marysię Mazgaj i Panią Marysię Szymczak, które odeszły na zasłużoną emeryturę. Trzeba przyznać, że nasze dzieciaki spisały się na medal. Ubrani w piękne galowe lub góralskie stroje, stanęli na szkolnym korytarzu i jak tylko potrafią najlepiej wypowiedzieli i wyśpiewali to co czują. Były wierszyki, były podziękowania i były też piękne góralskie odśpiewane życzenia. Mimo wielu uśmiechów pojawiły się również łzy wzruszenia, w końcu wszystkie pożegnania są smutne. Mamy nadzieję, że nasze kochane Panie będą do nas zaglądać i nas odwiedzać, nasze przedszkolne drzwi są dla Nich zawsze otwarte !

 

 

Zapraszamy do galerii !

 

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022

DZIEŃ KROPKI 

 

W dniu 15 września 2022 roku w naszym przedszkolu we wszystkich oddziałach przdszkolnych świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Ten dzień spędziliśmy na wesoej zabawie której głownym tematem była "kropka" w każdej postaci. Wszelkie działania podejmowane przez naszych przedzkolaków miały na celu pobudzanie ich kreatywności, pomysłowości, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie cały rok będą pamiętać, że trzeba wierzyć we własne możliwości i nigdy się nie poddawać, a wyznaczony cel zawsze uda się osiągnąć :) 

 

 Zapraszamy do galerii! 

DZIEŃ KROPKI 2022