AKTUALNOŚCI 2022/2023


WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLNYM ŚWIECIE!

 

      Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola. Strona ta została stworzona z myślą o naszych przedszkolakach i ich rodzicach. Pragniemy, by umożliwiła Państwu łatwy kontakt z nami, a nam prezentowanie osiągnięć dzieci oraz bieżących wydarzeń przedszkola. Na początek kilka słów o nas. 

    Nasze przedszkole składa się z trzech odziałów przedszkolnych, podzielonych zgodnie z wiekiem dzieci. Mamy zatem maluszki (3,4 latki), którzy w tym roku szkolnym noszą nazwę "Krasnoludki" a ich wychowawcą jest Pani Justynka Rapacz wraz z Panią Marysią Ziemianin i Panią Emilką Telefin. Kolejna grupa to średniaki (4,5latki) o nazwie "Odkrywcy", których wychowawcą jest Pani Emilka Telefin. Najstarsza grupa przedszkolaków (6 latki) to "Bystrzaki" pod wychowawstwem Pani Marysi Ziemianin i Pani Danusi SKolarus. 

   W naszym przedszkolu dzieci czują się dobrze, są bezpieczne, uśmiechnięte i zadowolone, a dzięki szerokiej gamie kreatywnych zabaw i ćwiczeń poznają i odkrywają otaczający świat, na miarę swoich potrzeb i możliwości.  Nasza działalność wychowawczo-edukacyjna skupia się wokół rozwijania potencjału twórczego dziecka, jego talentów, zdolności czy zainteresowań. Dajemy dzieciom poczucie, że są potrzebne, że mogą, że potrafią. Stawiamy na równość szans oraz poszukiwanie i doświadczanie.
          Wszyscy pracujący w naszym przedszkolu są oddani swojej pracy na rzecz wychowanka, przedszkola i środowiska bo przecież „przedszkole to nasz drugi dom, zanim zapytasz dlaczego, po prostu do nas wstąp!”.

 

                     Zapraszamy do śledzenia naszego przedszkolnego życia! :)

       Poniżej opisujemy i fotografujemy to, co się u nas dzieje! Zapraszamy ! :)

IV PRZEGLĄD WIERSZY I PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

6 listopada odbył się w naszym przedszkolu IV Przedszkolny Przegląd Wierszy i Pieśni Patriotycznych. Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w nasz przedszkolny kalemdarz. Tym bardziej cieszy fakt, że każdego roku przybywa nam odważnych, małych artystów, którzy chętnie i z wielkim kunsztem artystycznym prezentują swoje umiejętności. Jak co roku przedszkolaki sprostały wyzwaniu i zaprezentowały się fantastycznie! Nie zabrakło galowych strojów jak i barw narodowych. Pieśni i wiersze artystyczne rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu.  Gratulujemy naszym małym artystom.
Gratulujemy również Rodzicom naszych przedszkolków, którzy pięknie przygotowali swoje pociechy do występu.

 

Zapraszamy do galerii! :)

ALE KLOCKI! ... PIERWSZA WYCIECZKA 

 

8 listopada był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń i wspaniałych emocji! W tym dniu wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę - dla niektórych pierwszą w życiu, a hasłem przewodnim były klocki i to klocki LEGO, bowiem odwiedziliśmy salę zabaw "AleKlocki". Była podróż wielkim autokarem, były smakołyki spakowane przez rodziców, ale przede wszystkim była świetna zabawa ulubionymi klockami, które otaczały nas z każdej strony. Dzieci uczestniczyły w zajeciach edukacyjnych przygotowanych przez animatorów, ale również samodzielnie mogły tworzyć wytwory z kloców różnego rodzaju. Nasze przedszkolaki w sposób kreatywny tworzyły różne budowle i konstrukcje rozwijając swoją wyobraźnię i aktywność poznawczą. Po dniu pełnym wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola, a uśmiech i dzielenie się wrażeniami jeszcze długo towarzyszyło naszym podopiecznym.

 

Zapraszamy do galerii :)

JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK...PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022


19 października odbyła się w naszym przedszkolu bardzo ważna uroczystość - "Pasowanie na przedszkolaka". Dla naszej najmłodszej grupy  "Krasnoludków" był to pierwszy oficjalny występ przed widownią i to jaką widownią - swoimi Rodzicami.  Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne - były wiersze, piosenki, tańce. Średniaki i starszaki już w poprzednich latach miały swoje pasowanie, dlatego tym razem przygotowały przedstawienie o tematyce jesiennej. Było bardzo radośnie i kolorowo. Każdy przedszkolak, czy to mały, czy ten starszy dał z siebie wszystko, co odzwierciedliły głośne owacje rodziców. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i słodki poczęstunek. 

 

Kochanym Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie pysznego poczęstunku  oraz gratulujemy cudownych PRZEDSZKOLAKÓW .

 

Zapraszamy do galerii :)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022

WYCIECZKA DO LASU 

 

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 12 października 2022 r. dzieci z grupy Odkrywcy i Bystrzaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Przedszkolaki wyruszyły na spacer drogą asfaltową, a później polną dróżką.
W trakcie wycieczki dzieci zauważyły grzyby – udało się im znaleźć nawet grzyby jadalne, ale także było dużo grzybów trujących. Dzieci porównywały znalezione grzyby z atlasem grzybów, który zabrały na wycieczkę. Oczywiście udało im się zaobserwować różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie). Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.
Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

 

Zapraszamy do galerii :)

WYCIECZKA DO LASU
WYCIECZKA DO LASU

UCZYMY SIĘ O RUCHU DROGOWYM - SPOTKANIE Z POLICJANTEM!

 

Wrzesień to miesiąc, w którym uczymy się o bezpieczeństwie na drodze. W ciągu kilku dni przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach, utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola, a także numerów alarmowych. Oczywiście obowiązkowym wydarzeniem było pójście na pobliskie przejscie dla pieszych.  Nasze dzielne przedszkolaki zdały egzamin bezbłędnie! Podsumowaniem była wizyta Pani Policjantki. Podczas spotkania funkcjonariuszka przybliżyła przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym. Mogliśmy także zobaczyć, a nawet dotknąć specjalistyczne sprzęty jakie policjanci wykorzystują do swojej pracy na codzień. To był naprawdę fajny dzień! 

 

Zapraszamy do galerii. 

UCZYMY SIĘ O RUCHU DROGOWYM - SPOTKANIE Z POLICJANTEM!
UCZYMY SIĘ O RUCHU DROGOWYM - SPOTKANIE Z POLICJANTEM!

DZISIAJ JEST OKAZJA TAKA , MAMY ŚWIĘTO PRZEDSZKOLKA !

 

       20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo zabaw ruchowych, piosenek, tańców. Dzieci w tym dniu mogły poczuć się wyjątkowo, bowiem wszystko kręciło się wokół ich święta. Każdy na pamiątkę otrzymał tematyczny dyplom, a także słodki upominek. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie dla nich częścią wspaniałej przygody! Oby usmiech nigdy nie schodził im z twarzy :)

 

       W tym dniu nasze przedszkolaki miały do wykonania nie lada zadanie, bowiem wspólnie przypadło nam pożegnać dwie Panie pracujące w naszej szkole od wielu lat - Panią Marysię Mazgaj i Panią Marysię Szymczak, które odeszły na zasłużoną emeryturę. Trzeba przyznać, że nasze dzieciaki spisały się na medal. Ubrani w piękne galowe lub góralskie stroje, stanęli na szkolnym korytarzu i jak tylko potrafią najlepiej wypowiedzieli i wyśpiewali to co czują. Były wierszyki, były podziękowania i były też piękne góralskie odśpiewane życzenia. Mimo wielu uśmiechów pojawiły się również łzy wzruszenia, w końcu wszystkie pożegnania są smutne. Mamy nadzieję, że nasze kochane Panie będą do nas zaglądać i nas odwiedzać, nasze przedszkolne drzwi są dla Nich zawsze otwarte !

 

 

Zapraszamy do galerii !

 

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022

DZIEŃ KROPKI 

 

W dniu 15 września 2022 roku w naszym przedszkolu we wszystkich oddziałach przdszkolnych świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Ten dzień spędziliśmy na wesoej zabawie której głownym tematem była "kropka" w każdej postaci. Wszelkie działania podejmowane przez naszych przedzkolaków miały na celu pobudzanie ich kreatywności, pomysłowości, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie cały rok będą pamiętać, że trzeba wierzyć we własne możliwości i nigdy się nie poddawać, a wyznaczony cel zawsze uda się osiągnąć :) 

 

 Zapraszamy do galerii! 

DZIEŃ KROPKI 2022