Archiwum Aktualności 2021/2022


PROJEKT

Ogólnopolski projekt edukacyjny
„Z darami natury świat nie jest ponury”

Przedszkolaki z Kasiny Wielkiej grupa „ Liski” w roku szkolnym 2021/2022 brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Z darami natury świat nie jest ponury”
Celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli. Patronat na projektem objęli: „Bliżej Przedszkola”, Froebel.pl dar zabawy Klub Gaja, Czaplas- Zakład Usług Leśnych Czapliński oraz EXPOM. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest dołączenie do projektowej grupy na portalu Facebook „Z darami natury świat nie jest ponury”. Grupa musiała zrealizować minimum 10 zadań z listy do wykonania. Dzieci były zapoznawane z różnymi technikami plastycznymi. Z listy zadań do wykonania przedszkolaki wykonywały prace wykorzystując materiały użytkowe, w tym naturalne. Były to prace m.in.;
-„Ekotorba”- wykonanie ekotorby z materiałów z odzysku.
-„Kółko i krzyżyk” – stworzenie gry z wykorzystaniem dostępnych materiałów przyrodniczych.
-„Zielnik”
-„Worek inspiracji”- zabawy z darami natury zebranymi podczas spacerów; tutaj stworzyliśmy ścieżkę sensoryczną.
-„Pan Patyk”- wykorzystanie patyków do prac plastycznych.
-„Kasztanowy zawrót głowy”- ludziki z kasztanów, żołędzi, jarzębiny.
-„Bąbelkowe dzieła sztuki” – wykorzystanie folii bąbelkowej do stworzenia prac plastycznych.
-„Karton i jego drugie życie”- kreatywne wykorzystanie kartonu, przygotowaliśmy fotobudkę z misiem na Dzień Pluszowego Misia
-„Przyrodnicze obrazki” – stworzyliśmy obrazki z materiałów przyrodniczych znalezionych w najbliższej okolicy.
-„Rolka po papierze na spacer się wybierze” – stworzyliśmy lornetki do obserwacji przyrodniczych.
Po zrealizowaniu zadań należało udokumentować zadnia i umieścić fotorelację wraz z krótkim opisem na grupie Facebook. Po wypełnieniu przez koordynatora arkusza ewaluacyjnego drogą mailową zostały wysłane certyfikaty uczestnictwa w projekcie dla dzieci, nauczyciela i placówki.
mgr Emilia Telefin

INNOWACJA

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

W roku przedszkolnym 2021/2022 dzieci z Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej uczestniczyły w realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Bezpieczny przedszkolak” . W innowacji wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym 5 -6 lat.
Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. Już od najmłodszych lat dzieci wprowadzane są w świat wartości dotyczących bezpieczeństwa. W tym czasie chcieliśmy nie tylko zapoznać dzieci z niebezpieczeństwami im grożącymi, ale przede wszystkim utrwalać u nich postawy i zachowania dające im poczucie bezpieczeństwa. Podejmując zadania edukacyjne ku bezpieczeństwu dziecka, ważne jest zapoznanie dzieci ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, wzbudzeniu w nich czujności w celu zapobiegania powstawaniu zagrożeń, a zatem pragniemy wyposażyć dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym.

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo podatne na przyswojenie prawidłowych nawyków i odpowiednich przyzwyczajeń. Często właśnie własnym przykładem dajemy dzieciom wzorzec prawidłowych postaw wpływających na ich bezpieczeństwo.

Realizując treści programu podjęto następujące działania:
1. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się w przedszkolu, poznały i utrwalały zasady bezpieczeństwa i higieny. Nauczycielka zapoznawała przedszkolaków z placem zabaw i jego przeznaczeniem, zasadami bezpiecznej zabawy w przedszkolnym ogrodzie.

2. Grupa stworzyła „Kodeks przedszkolaka”, w których znalazły się normy zachowania i zasady postępowania dla dzieci.

3. Nauczyciel realizował tematy kompleksowe poruszające tematykę bezpieczeństwa w przedszkolu i w drodze do przedszkola. Omawiano zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych po ulicy oraz właściwe zasady sygnalizacji świetlnej, dzieci dowiedziały się, w jakich miejscach można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

4. Podczas zajęć na bieżąco realizowano tematykę wynikającą z podstawy programowej, na temat wdrażania do odpowiedzialnego stosowania się do znaków i sygnałów drogowych. Oprócz tego, podsumowując cykl zabaw dzieci w myśl pedagogiki zabawy odpowiadały na pytania: jestem bezpieczny bo...znam numery na policję, straż pożarną i pogotowie, przechodzę na zielonym świetle…. itp.
5. Przestrzegano dzieci przed zakazami dotyczącymi:
- Zabawy zapałkami
- Zabaw w miejscach niedozwolonych (w pobliżu jezdni, zbiorników wodnych itp.)
- Samowolnego korzystania z urządzeń elektrycznych podłączonych do sieci
- Wykorzystywania do zabaw lekarstw lub innych środków chemicznych

6. Gościliśmy w naszym Przedszkolu funkcjonariusza Policji. Pani Policjant w tym zakresie zapoznał dzieci z zasadami ruchu drogowego, wskazał właściwe sposoby postępowania w trakcie drogi z i do przedszkola. korzystania ze środków transportu oraz obowiązek noszenia elementów odblaskowych na ubraniach. Dzieci wiedzą ,że:
- Nie bawią się w pobliżu jezdni, na parkingach, placykach miejskich i wszędzie tam, gdzie jeżdżą pojazdy mechaniczne
- Nie przechodzą przez jezdnię w nieoznaczonych miejscach
- Nie przechodzą przez ulicę bez opieki dorosłych
- Nie zbliżają się na rowerze lub hulajnodze do ruchliwych ulic i dróg
- Nie wbiegają na jezdnię.
7. Podczas prowadzonych zajęć nauczycielka odwoływała się również do spotkania z funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasinie Wielkiej. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo przeciwpożarowe”. Dzielni Strażacy w tym zakresie zapoznali dzieci z zasadami przeciwpożarowymi i wskazali właściwe sposoby postępowania z ogniem i produktami łatwopalnymi. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali również posiadany sprzęt ratowniczy oraz wspaniały wóz strażacki, który wielokrotnie był wykorzystywany w akcjach ratowniczych. Dzieci miały możliwość zwiedzania pojazdu Straży Pożarnej oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

W przedszkolu odbył się również konkurs pt. ,,Bezpieczny Przedszkolak”. Celem konkursu było pobudzenie inwencji twórczej i fantazji dzieci poprzez twórczość plastyczną, podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa w życiu dziecka oraz budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

mgr Emilia Telefin

PIKNIK RODZINNY - DZIEŃ MAMY I TATY

 

5 czerwca 2022 r odbył się w naszej miejscowości Piknik Rodzinny, w czasie którego świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki pod opieką swoich pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest ukochanym Rodzicom. Dzieci z wielkim przejęciem śpiewały piosenki i recytowały wiersze, by sprawić swoim Rodzicom radość i również w ten sposób pokazać jak bardzo Ich kochają. Miłość unosiła się w powietrzu, widać ją było na uśmiechniętych twarzach naszych przedszkolaków jak i na dumnych twarzach Rodziców. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za tak liczny udział w tym przedsięwzięciu, a naszym podopiecznym gratulujemy wspaniałych występów!

 

Zapraszamy do galerii :)

 

Fot. "Sołectwo Kasina Wielka" 

DZIEŃ DZIECKA 2022


To wyjątkowe święto w kalendarzu wszystkich dzieci na całym świecie. Mimo, iż dzieci mogą każdego dnia liczyć na specjalne traktowanie przez dorosłych to właśnie Dzień Dziecka jest traktowany szczególnie i wyjątkowo. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły sie specjalne zajęcia dla naszych milusińskich. Zabawy na świeżym powietrzu, odpoczynek na kocykach, zajadanie się lodami, muffinkami i prażynkami - było pysznie! Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

 

Zapraszamy do galerii :)

Z WIZYTĄ U PSZCZÓŁEK!

 

W poniedziałek, 24 maja odbyła się żywa lekcja w pasiece u Pana Wiśniowskiego. Uczestniczyły w niej nasze najstarsze przedszkolaki tj. zerówkowicze oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania z pszczelarzem dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat życia pszczół, sposobów ich hodowli i pozyskiwania miodu . Na końcu każdy spróbował świeżego miodku.. było baaaardzo słodko.

 

Zaparszamy do galerii :)

 

WIWAT 3 MAJA !!

3 maja to jedno ze świąt, które wpisuje się w nasz przedszkolny kalendarz. 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 maja . Nasze przedszkolaki uważnie słuchały lekcji historii oraz aktywnie brały udział w  akademi poprzez głośny śpiew pieśni patriotycznych poznanych w przedszkolu. Całość dopełnił galowy strój z elementami barw narodowych oraz zachowanie postawy patriotycznej.

 

Zapraszamy do galerii!

DZIEŃ ZIEMI 


22 kwietnia w ramach Dnia Ziemi nasze dzielne przedszkolaki razem ze swoimi wychowawczyniami postanowiły posprzątać wokół budynku szkoły i przedszkola. Wyposażeni w rękawiczki, narzędzia ogrodowe i worki ruszyliśmy do pracy, której było bardzo dużo. Niestety wielkie ilości śmieci otaczają nas z każdej strony dlatego tak ważne jest by już od najmłodszych lat kształtować u dzieci nawyk dbania o środowisko.  W tym dniu dowiedzieliśmy się również wielu ważnych informacji o tym co robić by nasza Ziemia była czysta i zadbana. Mieliśmy okazję porozmawiać i stwierdzić, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym wspólnym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. To był bardzo fajny dzień! 

 

 

Zapraszamy do galerii! 

PRZEDSZKOLNA WYCIECZKA!

 

12 kwietnia 2022r wszytkie oddziały przedszkolne wzieły udział w  wycieczce do MOK w Mszanie Dolnej na przedstawienie grupy teatralnej "Wizja" pt. "Dwie Dorotki". Już sama podróż autokarem byłą dla dzieci wielkim przeżyciem. Po dojechaniu na miejsce, każdy zajął swoje krzesełko i niczym w prawdziwym teatrze zaczeliśmy oglądać przedstawienie. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom. Wszyscy uważnie oglądali i przeżywali losy "Dobrej i Złej Dorotki". Nasza krótka wycieczka wzbudziła w przedszkolach wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły komentarze i uśmiechy na ich twarzach. Po zakończeniu występu nasi przedstawiciele uroczyście podziękowali aktorom i wręczyli im małe upominki oraz kwiaty.

 

Zapraszamy do galerii :)

 ŻEGNAJ ZIMO! WITAJ WIOSNO!

 

21 marca to bardzo radosna data w naszym przedszkolnym kalendarzu. To właśnie wtedy rozpoczyna się kalendarzowa upragniona wiosna! Dlatego też wszystkie przedszkolaki w tym dniu ubrały się na zielono, by podkreślić wiosenny akcent i godnie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Po wspólnych rozmowach i zabawach wyruszyliśmy wesołą gromadą w kierunku pobliskiej rzeki, aby już ostatecznie rozprawić się z zimową pogodą, wysyłając naszą ekologiczną Marzannę do morza. Wszystkiemu towarzyszyły wesołe okrzyki i głośny śmiech dzieci. Ponadto w przedszkolu organizowany był konkurs na "Najciekawszą Ekologiczną Marzannę". Kreatywność naszych przedszkolaków jak i ich rodziców jak zwykle była na bardzo wysokim poziomie. Nasz przedszkolny korytarz został ozdobiony pięknymi kolorowymi „zimowymi pannami”. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci biorących udział w konkursie, za tak fantastyczne i pomysłowe Marzanny! Liczymy na to, że wiosna zawita do nas na dobre!

 

Zapraszamy do galerii!

 

OD ZIARENKA DO BOCHENKA! BAWIMY SIĘ W PIEKARZY :)

 

W  poniedziałek, 14 marca w naszym przedszkolu odbyła się realizacja projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Wszystkie grupy przedszkolne odbyły kurs pieczenia chleba i bułeczek. Poznawaliśmy składniki jakie są potrzebne do wypieku chleba oraz jakie są kolejne etapy jego przygotowania.  Wszystko odbywało się w obecności  Pani Dyrektor, Pani Pedagog oraz oczywiście Wychowawczyń. Każdy przedszkolak mógł zamienić się w piekarza i własnoręcznie wykonał swój wypiek. Zapachy nosiły się po całej szkole.  Było pysznie! 

 

Zapraszamy do galerii! :)

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ..DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU !

 

8 marca to wyjątkowy i ważny dzień dla każdej kobiety, nawet dla tej nieco mniejszej. W tym dniu chłopcy (dzięki swoim wyjątkowym kobietom - mamom) złożyli koleżankom oraz paniom piękne życzenia, zaśpiewali "100 lat" oraz jako wyjątkowi dżentelmeni wyręczali małe kobietki w ich codziennych obowiązkach, między innymi porządkowaniu sali. 
Serdecznie dziękujemy za pamięć i pielęgnowanie w małych serduszkach naszych dżentelmenów szacunku do kobiet.
Wszystkim mamom - WSPANIAŁYM KOBIETOM - życzymy, aby Wasz wysiłek i serce, które wkładacie w tworzenie cudownej rodzinnej atmosfery, był zawsze doceniony.

 

Zapraszamy do galerii :)

 

 

Zabawa karnawałowa 2022!

W Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu obył się bal karnawałowy, który jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły w specjalnie udekorowanej na tą uroczystość sali gimnastycznej.
Zabawa była niesamowita, a przebrania dzieci fantastyczne. Muzyka porwała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia na "karrnawałowej fotościance".

 

Zapraszamy do galerii:)

Walentynki u przedszkolaków <3

 

14.02 w poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy WALENTYNKI. Dzieci ze wszystkich grup wraz z wychowawczyniami ubrały się na czerwono, aby poczuć magię tego dnia. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola własnoręcznie przygotowane walentynki, wrzuciły je do odpowiednio udekorowanych skrzynek w swoich salach, a następnie z dreszczykiem emocji oczekiwały na swoją laurkę. Zajęcia w tym dniu odzwierciedlały takie wartości jak przyjaźń, miłość i radość z przebywania w swoim towarzystwie. Zwieńczeniem naszych walentynkowych zabaw był poczęstunek czerwonym lizakiem w kształcie serca.

 

Zapraszamy do galerii.

Dzień Babci i Dziadka 2022 !

 

Dzień babci i dziadka w przedszkolu to zawsze wyjątkowy dzień. Niestety obecna sytuacja związana z pandemią nie pozwala nam zaprosić dziadków do przedszkola, co nie oznacza, że o nich zapominamy. Dzieci z wielkim przejęciem przygotowały dla swoich dziadków piękne występy.  Pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki, a także przygotowali układy taneczne. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie wykonany upominek. Babciu, Dziadku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !

 

 Zapraszamy do galerii.

 

Wigilijny czas..

 

W piątek 17 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Był to dla nas bardzo uroczysty dzień.  Każdy miał okazję złożyć sobie świąteczne życzenia, podzielić się opłatkiem i zjeść świąteczny obiad.  Było też świąteczne kolędowanie. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.
Zapraszamy do galerii.

Ho,ho,ho....Wizyta Św. Mikołaja ! :)

 

6 grudnia to data długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci. W tym roku, tym razem 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził dostojny starszy Pan - Św. Mikołaj! Przedszkolaki od samego rana były podekscytowane i nadsłuchiwały dzwięków dzwoneczków. Aż w końcu przyszedł - cału ubrany na czerwono z długą siwą brodą! Na twarzach przedszkolaków odrau pojawił się szeroki uśmiech !:) Dzieci prezentowały przed swoim gościem przygotowane wiersze i piosenki. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych wydarzeń przedszkolaki były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami, a na ich głowach pojawiły się mikołajkowe czapeczki. Każdy otrzymał piękny prezent i wszyscy zgodnie obiecali być grzecznymi :) Mikołaj także otrzymał od dzieci pyszne pierniczki na dalszą drogę! :)

Kochanemu Św. Mikołajowi składamy gorące podziękowanie, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach. Znów będziemy oczekiwać ponownej Jego wizyty w przedszkolu za rok, już w 2022 roku. Do zobaczenia!

Andrzejkowe szaleństwo ! :)

 

 Andrzejkowe szaleństwo ! :)

Jak przystało na 30 listopada w naszym przedszkolu odbywały się andrzejkowe wróżby. By jeszcze bardziej poczuć magiczną atmosferę przedszkolaki mogły przebrać się w tym dniu za postacie związane z magią. Byli więc czarodzieje i czarodziejki ale też wróżki, Harry Potter, a nawet Góralski Czarodziej, który "potrafił" zamieniać wszystkich w oscypki. W każdej grupie dzieci wraz z wychowawczyniami wróżyły sobie swoją najbliższą przyszłość. Nie zabrakło oczywiscie wesołych tańców przy dźwiękach znanych piosenek. Radości było wiele, co widać na roześmianych buziach naszych przedszkolaków !

 

A teraz pozostało nam już czekać na kolejnego niezwykłego gościa ! Hohoho..

 

Zapraszamy do galerii

 

Dzień Pluszowego Misia 2021 


25 listopada to jedno z milutkich świąt w naszym przedszkolnym kalendarzu . W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia !  Każdy z przedszkolaków mógł przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia i "spędzić" z nim cały dzień na wesołych zabawach i zajęciach poświęconych misiowej tematyce. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, nazwy znanych misiów oraz wykonaliśmy różne zmisiowane prace plastyczne. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz własnoręcznie zdobionego gipsowego misia. Każdy mógł również zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólnie będziemy uczyć i bawić bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 
Zapraszamy do obejrzenia zmisiowanej galerii :)

ALE KLOCKI ....   NASZA PIERWSZA WYCIECZKA !

 

 

16 listopada był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń i wspaniałych emocji! W tym dniu wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę - dla niektórych pierwszą w życiu, a hasłem przewodnim były klocki i to klocki LEGO, bowiem odwiedziliśmy salę zabaw "AleKlocki". Była podróż wielkim autokarem, były smakołyki spakowane przez rodziców, ale przede wszystkim była świetna zabawa ulubionymi klockami, które otaczały nas z każdej strony. Dzieci uczestniczyły w zajeciach edukacyjnych przygotowanych przez animatorów, ale również samodzielnie mogły tworzyć wytwory z kloców różnego rodzaju. Nasze przedszkolaki w sposób kreatywny tworzyły różne budowle i konstrukcje rozwijając swoją wyobraźnię i aktywność poznawczą.  Po dniu pełnym wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola, a uśmiech i dzielenie się wrażeniami jeszcze długo towarzyszyło naszym podopiecznym. 

 

Zapraszamy do galerii :)

PAMIĘTAMY...Wizyta przedszkolaków na grobach nieznanych żołnierzy

 

29 października 2021 roku przedszkolaki wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Jak co roku dzieci wraz z wychowawczyniami starają się zadbać o zapomniane groby na tym cmentarzu oraz upamiętnienie Żołnierzy poległych w I i II Wojnie Światowej. Byłą wspólna modlitwa, dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, które są zapomniane...Zawsze w przedszkolu staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy sie również na jesienny spacer po najblizszej okolicy podziwiając jesienną aurę.

 

Zapraszamy do galerii :)

 

 

 

JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK-UROCZYSTE PASOWANIE:)

 

26 października 2021 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pasowanie na przedszkolaka, średniaka i starszaka. Dzieci od samego ranka były podekscytowane zbliżającym się wydarzeniem, dzielnie uczestniczyły w próbach, aż w końcu pięknie prezentowały przygotowane programy artystyczne przed swoimi kolegami i koleżankamki z innych grup, Wychowawczyniami oraz Panią Dyrektor  – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.. Były wesołe piosenki i wiersze. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor - Janina Ziemianin dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem! 

 

Zapraszamy do galerii :)

Wizyta Strażaków ! :)
W piątek 8października, nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście - strażacy z OSP Kasina Wielka ! 
Był pokaz sprzętu strażackiego, była rozmowa na temat bezpieczeństwa i numerów alarmowych, był też konkurs na jak najszybsze ubranie się w strój strażacki. Dzieci mogły podziwiać z bliska wyposażenie wozu strażackiego, a nawet usiąść za jego kierownicą. Kluczowym momentem spotkania było gaszenie prawdziwego, kontrolowanego pożaru - wszyscy łapiąc w ręce wąż strażacki, mogli poczuć się jak "prawdziwi strażacy" i ugasić ogień. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem, wykazywały ogromne zainteresowanie oraz dowiedziały się wielu cennych informacji.  Bardzo dziękujemy strażakom za przybycie, za ich ofiarną pomoc w codziennych niebezpiecznych sytuacjach i po prostu za to że są i zawsze możemy na nich liczyć! To spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci!

 

Zapraszamy do galerii :)

Dzień Chłopaków i Dzień Dziewczynek ! :)

 

 

Koniec września i początek października to dni kiedy w przedszkolu obchodzimy dwa wyjątkowe święta - Dzień Chłopaków i Dzień Dziewczynek. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które 

W tych dniach we wszystkich grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki, a chłopcy obdarowali prezentami dziewczynki. Wszyscy złożyli sobie życzenia i mocno się uściskali.  Nie brakło także w tym dniu wesołych tańców i zabaw. Każdy czuł się ważny i wyjątkowy,co zobaczyć można było na uroczych twarzach dzieci! :)

 

Zapraszamy do galerii :)

Dzień Przedszkolaka 2021! :)

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy szczególne święto - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ! ♥️
Była to dla nas znakomita okazja do zabawY ! W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły. Wyjątkowo, każdy mógł przynieść do przedszkola swoje ulubione smakołyki. Był seans filmowy, wspólne tańce i dużo uśmiechu! Szczególną atrakcją była wata cukrowa dla każdego przedszkolaka, która jeszcze bardziej osłodziła nam atmosferę ! To był super dzień ! Zapraszamy do galerii :)

Wam kochane Przedszkolaki z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń Niech Wasze marzenia się spełniają !!!
Bardzo się cieszymy, że Was mamy ! ♥️♥️
Pani Kasia, Pani Marysia, Pani Justynka, Pani Danusia, Pani Emilka i Pani Ania

DZIEŃ KROPKI 2021! :)

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu każdy przedszkolak obowiązkowo został "wykropkowany". Na zajęciach uważnie oglądaliśmy film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Nie zabrakło również wesołych, wspólnych zabaw integracyjnych na korytarzu przedszkolnym. Wszystkiemu towarzyszyła wesoła atmosfera i uśmiech naszych przedszkolaków, co zobaczyć można na zdjęciach ! Zapraszamy do galerii :)