BUDYNEK B rok szkolny 2018/2019


15.01.2019

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Tradycją w naszej szkole już od paru lat jest organizowanie przeglądu kolędniczego. W tym roku także tradycji stała się zadość i tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie wszystkich klas z zaangażowaniem przygotowali piękne kolędy. Jedną z najbardziej uroczych części przedstawienia był występ przedszkolaków. Starsi uczniowie zachwycali piękną grą na instrumentach oraz śpiewem. Na koniec pani wicedyrektor życzyła wszystkim uczniom udanych i zdrowych ferii.

09.01.2019

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ!

Nastrój świąteczny zapanował w nas jeszcze zanim rozpoczęliśmy przerwę świąteczną. Dokładnie 19 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna, którą poprzedziły jasełka przygotowane przez uczniów klasy 8 i 3b gimnazjum. Zanim zasiedliśmy do wieczerzy tradycyjnie został odczytany fragment z Pisma Świętego, natomiast po niej wszyscy wspólnie kolędowaliśmy. W tym dniu każdy życzył sobie nawzajem pomyślności i samych sukcesów w nadchodzącym 2019 roku. Cały samorząd życzy wszystkim dobra płynącego od Bożej Dzieciny, zdrowia oraz aby każdy dzień napełniony był życzliwością.
Wesołych Świąt!

09.01.2019

12 października skrócone godziny lekcyjne

6 grudnia obchodzimy wszyscy Mikołajki. Jest to tradycją już od wielu lat nie tylko w polskich domach, ale także we wszystkich szkołach. W naszej ten dzień stał się szczególnie wyjątkowy, ponieważ każdy był ubrany na czerwono i co najważniejsze posiadał nieodłączny element tego święta - mikołajkową czapkę. Dzień ten stał się jeszcze bardziej magiczny, gdyż przedstawiciele samorządu złożyli w każdej klasie wizytę, częstując nad cukierkami. Każdy z nas cudownie zapamiętał ten wspaniały dzień.

09.01.2019

DZIEŃ MISIA W NASZEJ SZKOLE.

Dzień Misia w naszej szkole odbył się 26 października. Z tej okazji każdy uczeń, który miał przy sobie nawet najmniejszego pluszaka, zwolniony był z odpowiedzi ustnych i kartkówek. Wszyscy, począwszy od najmłodszych mieli ze sobą różne, wspaniałe maskotki.

09.01.2019

Życzliwość od święta i na co dzień.

21 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień życzliwości. Tego dnia wszyscy włącznie z gronem pedagogicznym byliśmy ubrani na żółto.
Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Działała u nas poczta, której celem było przekazywanie ciepłych słów i komplementów na karteczkach wykonanych przez samorząd. Było radośnie, życzliwie i słodko, gdyż z okazji Dnia Życzliwości upiekliśmy pyszne ciasteczka. Ten wyjątkowy dzień upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem.
Z okazji Dnia Życzliwości, życzymy wszystkim dużo uśmiechu i życzliwości od innych i dla innych!

09.01.2019

Podsumowaliśmy pracę we wrześniu i w październiku.

W środę 31 października w budynku B odbył się apel podsumowujący pracę szkoły we wrześniu i październiku. Zostały wyczytane konkursy, zawody oraz akcje, w których brali udział nasi uczniowie. Na tym samym apelu, z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, zostało dodane kilka słów oraz wyrecytowane zostały piękne wiersze.

09.01.2019

Samorząd Uczniowski (budynek b) rozpoczyna akcję „ Szalony dzień fantazji”

26 października został okrzyknięty w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski jako Dzień spódnicy i krawata. Z tej okazji każdy uczeń, który miał tego dnia na sobie spódnicę, muszkę bądź krawat był zwolniony z odpowiedzi ustnych. W szkole roiło się od najpiękniejszych spódnic, muszek oraz krawatów.
Na koniec, ten wyjątkowy dzień uczciliśmy pamiątkowym zdjęciem.

09.01.2019

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod okiem Pani Renaty Figury przygotowali uroczystą akademię. Nie zabrakło na niej pięknych wierszy, piosenek oraz wielu ciepłych słów skierowanych do naszych nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Janina Ziemianin.