AKTUALNOŚCI 2022/2023


WALENTYNKI

 

W tygodniu poprzedzającym „święto zakochanych” uczniowie z radością i entuzjazmem wykonywali laurki walentynkowe i dedykowali tym, których darzą szczególną sympatią. Karteczki wrzucali do specjalnej czerwonej skrzynki, a w poniedziałek 14 lutego świetliczaki rozdały pocztę walentynkową wszystkim adresatom.

ZIMOWE ZABAWY

 

13 stycznia 2022 roku odbył się świetlicowy konkurs plastyczny pt. „Zimowe zabawy”. Uczestnicy z zapałem namalowali swoje ulubione śnieżne zabawy i stworzyli piękną wystawę prac. Przy okazji opowiadali o sportach zimowych, które lubią najbardziej i swoich śnieżnych przygodach.

TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY !


W naszej szkole, 15 grudnia 2021 roku odbyła się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. W kosmicznej scenerii wśród książek i czytników kosmicznych -pierwszoklasiści złożyli czytelnicze przyrzeczenie .
Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem piosenki pt. „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniów klasy pierwszej powitali „kosmici”, którzy wylądowali wśród książek i bajkowych postaci. Przedstawienie pt. „KOSMICI W BIBLIOTECE „ przygotowała grupa świetlicowa uczniów z klasy 3. Aktorzy przypomnieli dzieciom jakie zasady panują w bibliotece, zaśpiewali i zatańczyli do piosenki pt. „Twoja biblioteka”. Pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie oraz zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej przez najmądrzejszą książkę - encyklopedię.
Uroczystość ta była powiązana z kampanią społeczną „Mała książka –Wielki człowiek” w ramach , której Instytut Książki , bezpłatnie przekazał wyprawki czytelnicze dla każdego pierwszaka . Z rąk Pani Dyrektor dzieci otrzymały oprócz wyprawek, dyplomy „Małego Czytelnika”, które były pamiątką „kosmicznej” uroczystości.

Mamy nadzieję, że książka stanie się przyjacielem dzieci i będą one z ciekawością odkrywać magiczne karty kolejnych książek. Dziękujemy nauczycielom świetlicy i wychowawcy kl.3 za duże zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia, rodzicom za wspieranie talentów swoich dzieci a uczniom kl. 3 gratulujemy pięknego występu i „kosmicznych” przeżyć.

 

CZAS NA CHOINKĘ

 

Sala została przyozdobiona, dekoracje i ozdoby wykonane, więc świetliczaki z ochotą i entuzjazmem przystąpiły do ubierania choinki. Słuchając kolęd i pastorałek, wszyscy poczuli świąteczny klimat i z niecierpliwością odliczali dni do Bożego Narodzenia.

PORA NA DEKORACJE

 

Im bliżej świąt, tym chętniej przystąpiliśmy do tworzenia zimowo-świątecznych dekoracji do świetlicy. Wiele wysiłku i czasu trwało wykonanie papierowych witrażyków na okna, ale wspólnymi siłami udało się ukończyć efektowne dzieło. Poza tym powstały ciekawe papierowe choinki, gwiazdy oraz samodzielnie ozdobione bombki.

MIKOŁAJKI

 

6 grudnia świętowaliśmy „mikołajki” i z tej okazji między innymi odbył się konkurs plastyczny, na którym należało ukazać postać Mikołaja. Uczestnicy postarali się stworzyć sympatyczne wizerunki Mikołaja. Najładniejsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone, a wszystkie trafiły na świetlicową wystawę.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada 2021 roku z okazji „Dnia Pluszowego Misia” w świetlicy odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszego misia. Uczestnicy z entuzjazmem i starannością zajęli się twórczą pracą nad swoimi „papierowymi przytulankami”. Wszystkie prace trafiły na świetlicową ściankę, a najciekawsze zostały nagrodzone.

„ŻYCZLIWOŚCI NIGDY ZA WIELE…”


Jak co roku w naszej szkole staramy się zaakcentować obchodzony 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji w dniach 22 i 23 listopada 2021 r. na Świetlicy Szkolnej odbył się szereg zabaw edukacyjnych i integracyjnych , których celem była życzliwość dla drugiej osoby bo jak powiedział Tolmann Pesch „Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”. Dzieci wykonały ordery życzliwości, które mogły wręczyć swoim kolegom. Miłym elementem obchodów tego dnia było wykonanie przez „Świetliczaków” „LAUREK ŻYCZLIWOŚCI , które następnie wręczyły Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i swoim rodzicom. Mamy nadzieję, że te drobne gesty pomogą nam pamiętać o życzliwości dla drugiej osoby, a uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie będzie towarzyszyć nam na co dzień

W KRAINIE BAJEK

 

15 listopada 2021 r. odbył się świetlicowy konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona bajka”. Uczestnicy wykazali się obrazową pamięcią, pomysłowością, wyobraźnią artystyczną, czego efektem były piękne prace, z których powstała mała wystawa. Wyróżnione prace zostały nagrodzone plakatami zekranizowanych bajek.

[pobierz] 0.1 MB Świetlica-zaprasza