Szkolny klub wolontariatu


CHCEMY POMAGAĆ - WIĘC DZIAŁAMY
DZISIAJ WŁAŚNIE ZACZYNAMY!!!
TO CO WAŻNE DLA KAŻDEGO POZNAJEMY
A NA KONIEC JAK MU POMÓC ZDECYDUJEMY
TEMU AKCJĘ ZADEDYKUJEMY!


Nowy rok szkolny w Szkolnym Klubie Wolontariusza rozpoczęliśmy pełną parą. Rozpoczęliśmy pracę nad projektem "Poznaj, Decyduj, Działaj". Grupa 15 osób wzięła udział w warsztatach szkoleniowych. Pod czujnym i fachowym okiem trenerów zdobyli wiedzę na temat przeprowadzenia akcji społecznej na rzecz środowiska lokalnego, która jest głównym celem projektu.
Udział w warsztatach wzięli również rodzice, którzy włączyli się w projekt i pomogą przeprowadzić nam akcję społeczną.
Projekt „Poznaj, decyduj, działaj! – rozwój aktywności obywatelskiej małopolskich uczniów” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Okres realizacji projektu: 1.05.2017-31.12.2017
Obszar realizacji: województwo małopolskie
Adresaci: Projekt skierowany jest do młodzieży szkolnej z regionu Małopolski w wieku 11-19 lat, nauczycieli oraz członków rodzin uczniów biorących udział w projekcie, zainteresowanych rozwojem aktywności obywatelskiej.
Cel projektu: Głównym celem projektu jest stworzenie warunków umożliwiających wzrost aktywności obywatelskiej młodzieży szkolnej poprzez edukowanie oraz zaangażowanie. Celem warsztatów dla kadry jest wzmocnienie kluczowych kompetencji nauczycieli w rozwijaniu aktywności obywatelskiej uczniów.
Projekt "Poznaj, decyduj, działaj" został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty

TO DO DZIEŁA!!!

TO DO DZIEŁA!!!


26 września odbyły się ostatnie warsztaty szkoleniowe. Teraz zabieramy się do pracy... a wszystkim grupom życzymy powodzenia :)

"Cudze chwalicie swego nie znacie"


"Cudze chwalicie swego nie znacie"


Drugi dzień warsztatów upłynął nam bardzo pracowicie pod czujnym i fachowym okiem pań trenerek: Kasi i Teresy. Dziś każdy z nas na nowo odkrył piękno i osobliwości naszej wioski. I powoli poznajemy potrzeby naszej lokalnej społeczności.
Czekamy na kolejne spotkanie ciekawe co dalej...?

"COŚ ZACZYNA SIĘ DZIAĆ!"


"COŚ ZACZYNA SIĘ DZIAĆ!"


Pierwsze spotkanie warsztatowe
19 września w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej rozpoczęły się warsztaty dla 15 uczniów. Pierwsze spotkanie poprowadziła Pani Berenika Baranowska pod hasłem: Wolontariat - jedna z form aktywności obywatelskiej. Zajęcia wzbogaciły naszą wiedzę na temat wolontariatu i tego co możemy dać innym. Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna, dająca impuls do wspólnego działania na rzecz naszego środowiska lokalnego. Warsztaty były prowadzone bardzo ciekawie z wykorzystaniem różnorodnych metod aktywizujących.
Czekamy na kolejne spotkanie.