2021/2022


                                   Mikołajki dla Mukoludków
Na odwiedziny Świętego Mikołaja z wypiekami na policzkach czekają wszyscy, a w szczególności dzieci. Społeczność szkolna postanowiła jak co roku przyłączyć się do zbiórki słodyczy dla dzieci chorych na Mukowiscydozę. Mamy nadzieje że drobne upominki sprawią, że choć na chwile dzieci mogą zapomnieć o trudzie choroby z jaką się zmagają na co dzień.

                                    Akcja „Znicz”
Szkole Koło Wolontariatu w miesiącu Październiku podjęło się akcji zbierania zniczy, do zbiórki przyłączyła się cała społeczność szkolna i jak zwykle niezawodne przedszkolaki z oddziału Liski, Myszki i Jeżyki. Zebrane podczas akcji znicze zostały zapalone na miejscach pamięci poległych. W ten oto sposób uczniowie jak i wolontariusze oddali cześć i hołd tym którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Zespół Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej PAMIĘTA.

Kredkobranie

Głównym celem akcji było wsparcie dzieci i młodzieży mieszkających na dawnych terenach Rzeczypospolitej. Do działania przyłączyła się również nasza szkoła, uczniowie na apel wolontariuszy odpowiedzieli bardzo szybko- akcja trwała 10 dni. Podczas zbiórki dzieci zgromadziły przepiękne artykuły szkolne takie jak zeszyty, kredki, pisaki, długopisy, piórniki i wiele innych rzeczy. Akcja miała charakter nie tylko pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci polskich uczniów o naszych rodakach, którzy w wyniku wydarzeń historycznych pozostali po za granicami Polski. Łącznie paczka przekazana do Fundacji Ignatianum zawierała 232 dary. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.