Aktualności 2020/2021


KROPELKI---------------------------------- SŁONECZKA------------------------------------ CHMURKI

" Na stronie Przedszkola w Kasinie witamy
I drzwi przedszkolnej krainy dla Was otwieramy!
Tutaj każdemu w duszy gra
i każdy przedszkolak swoją szansę ma!"

 

        Witamy na stronie naszego przedszkola, które mieści się w Zespole Szkół i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej. Składa się z trzech oddziałów przedszkolnych z których każdy ma swoją nazwę. W ty roku szkolnym nazwa grupy związana jest z pogodą. Grupa najmłodsza 3,4,5 – latków, którą prowadzi PaniJustynka Rapacz i Pani Danusia Skolarus nosi nazwę "KROPELEK". Grupa Średniaków, 5 – latków  prowadzona przez Panią Emilkę Telefin, Panią Marysię Ziemianin i Panią Danusię Skolarus nazywa się "SŁONECZKA". Natomiast grupa 5,6 – latków (oddział 9 godzinny), którą prowadzi Pani Kasia Wąchała i Pani Marysia Ziemianin przybrała nazwę "CHMURKI".

     W naszym przedszkolu przestronne, funkcjonalne i bezpiecznie urządzone sale zajęć są wyposażone w różnorodne materiały dydaktyczne i w dobrane zabawki, które wszechstronnie są dopasowane do potrzeb rozwojowych wychowanków. Przedszkole uczestniczy w przedsięwzięciach kulturalnych i oświatowych odbywających się na terenie naszej wsi i gminy. Chętnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach religii, języka angielskiego, a także zajęciach logopedycznych. Mamy do dyspozycji plac zabaw, a także dwa boiska sportowe. Dbamy, aby w naszym przedszkolu panował rodzinny klimat, tworzymy warunki do tego, by każde dziecko czuło się u nas bezpieczne i radosne.
         W naszych murach codziennie rozlega się śmiech dzieci, nikt nigdy się nie nudzi, a uśmiech i zadowolenie przedszkolaków są dla nas najpiękniejszą nagrodą za naszą pracę.

 

           Zapraszamy do podróżowania po naszej przedszkolnej krainie!