Aktualności przedszkolne 2020/2021


„Wiwat 3 Maj! – Święto Konstytucji 3 Maja


        W dniach 1 - 3 maja obchodzimy święta majowe. Jest to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych oraz kształtowanie w nich postawy patriotycznej. W tym roku nasze przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny dotyczący naszej Ojczyzny. Tuż przed długim weekendem majowym wszyscy przyszliśmy do przedszkola ubrani na galowo, by jeszcze bardziej podnieść rangę tych ważnych świąt. Każdy przypięty miał emblemat w barwach ojczystych. Powiewały również biało-czerwone flagi. Na początek wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, a następnie znaną wszystkim piosenkę związaną ze świętem 3-go maja  „Witaj majowa jutrzenko”. Przedszkolaki z wielkim przejęciem recytowały również „Katechizm małego dziecka” autorstwa Władysława Bełza, a na koniec wspólnie wyznaliśmy miłość naszej Ojczyźnie śpiewając wesołą piosenkę „Kocham Cię Polsko!”. Nasze przedszkolaki jak zawsze spisały się na medal oddając swoją postawą i zaangażowaniem hołd naszej Ojczyźnie. Cieszymy się , że już teraz można zobaczyć w nich patriotycznego ducha! Zapraszamy do galerii.
Wychowawczynie :)

Dzień Ziemi 2021 – Przedszkolaki sprzątają świat!

 

             Co roku, 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie i w tym ważnym dniu również postanowiły zadbać o swoją planetę. Po rozmowach tematycznych, zabawach dydaktycznych oraz filmach edukacyjnych dotyczących tego co robić by nasz „wspólny dom” był zdrowy i czysty przystąpiliśmy do najważniejszego zadania, czyli sprzątania terenu wokół szkoły. Dzieci zaopatrzone w rękawice dzielnie zbierały papierki, worki foliowe, kartoniki, butelki i wrzucały je do worków. Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas. Chętne dzieci podjęły się także prac ogrodniczych- grabienia, zamiatania itp . Dzięki tym działaniom wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Dzieci były z siebie bardzo dumne i zadowolone
        Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie :)

"Ach co to był za bal..”- zabawa karnawałowa 2021


       Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale, które dla przedszkolaków są dniem niezwykłym, często wyczekiwanym przez wiele tygodni.
      11 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, karnawałowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy,indian, piratów, policjantów,starżaków, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Panie nauczycielki również przebrały się w różne postaci bajkowe. Zabawa udała się wspaniale- tańcom nie było końca. Nasze przedszkolaki świetnie się bawiły także podczas zabaw i konkursów. Szkoda, że bal karnawałowy jest tylko raz w roku...nie pozostaje nam nic innego jak czekać na niego za rok! Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie :)

Dzień Babci i Dziadka 2021


      Chociaż w tym roku nieco inaczej, jednak z taką samą wdzięcznością i miłością przedszkolaki z wszystkich oddziałów przedszkolnych przygotowały krótkie programy artystyczne dla swoich babć i dziadków. Nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców. Dzieci z wielkim przejęciem przygotowywały się do występów, chcąc zaprezentować swoje umiejętności najlepiej jak tylko potrafią! Myślimy, że nasi podopieczni spisali się na medal! Mamy nadzieję, że chociaż w małej części wnuczęta sprawiły swoimi występami radość najbliższym, którzy mogli obejrzeć je przed ekranami telewizorów i komputerów.

 

       Z okazji ich święta wszystkim wciąż młodym duchem Babciom i Dziadkom naszych przedszkolaków, w imieniu własnym oraz całej społeczności przedszkolnej, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, realizacji swoich marzeń i pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia, które mogą dać przede wszystkim wnuczęta! Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie :)

Zimowe szaleństwo - zabawy na śniegu! 

 

   Pani Zima w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza, dlatego staramy się korzystać z jej uroków, gdy tylko pogoda nam na to pozwala. Z tego powodu wszystkie przedszkolaki dbając o zdrowie i hartując swój organizm wychodzą na pobliskie boisko lub plac szkolny i rozpoczynają wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami i rumieńcami na twarzach. Uwielbiamy takie dni! Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie :)

„Hej kolęda, kolęda!” – przedszkolne spotkanie wigilijne 2020

 

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego też w naszej przedszkolnej rodzinie chcieliśmy przeżyć ten czas bardzo uroczyście. Po wysłuchaniu przez przedszkolaków historii o narodzinach Jezusa, dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia, by następnie wspólnie przystąpić do wigilijnego poczęstunku. Atmosfera tego dnia była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje przedszkolaków tylko podkreślały rangę tego ważnego dnia . Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Głośne śpiewy przedszkolaków rozbrzmiewały w całej szkole. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na naszych twarzach.

 

Wychowawczynie :)

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna…” – wizyta Św. Mikołaja!


Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Od samego rana dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Wspólnie przywitaliśmy naszego Gościa świąteczną piosenką. Następnie z podziałem na grupy prezentowaliśmy Mikołajowi przygotowane wiersze i piosenki. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości, którą można było zobaczyć na ich rozpromienionych twarzach. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, które zgodnie obiecały być grzecznymi, a Mikołaj zapewnił, że za rok również nas odwiedzi! Mamy nadzieję, że dotrzyma słowa !

 

Wychowawczynie :)

"Abrakadabra, czary mary niech się spełnią nasze czary.." – zabawa andrzejkowa 2020

 

30 listopada był szczególnym dniem dla naszych przedszkolaków. To właśnie wtedy w naszym przedszkolu zapanowała atmosfera magii i czarów, która unosiła się w powietrzu. W tym dniu dzieci mogły przyjść do przedszkola przebrane za postaci związane z magią. Nie zabrakło więc wróżek, czarodziejek, czarowników i magików. Każdy mógł sobie powróżyć i dowiedzieć się, co czeka go w niedalekiej przyszłość. Na korytarzu rozbrzmiewały się dźwięki wesołych, tanecznych piosenek, a więc mogliśmy również potańczyć i poskakać. Po kole krążyła tańcząca miotła, która „wybierała” sobie towarzyszy do tańca. Radości nie było końca. W salach na dzieci czekał słodki poczęstunek. Jednak największą atrakcją była wata cukrowa, którą otrzymał każdy przedszkolak za wspaniałą zabawę! Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie :)

II PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PIEŚNI I WIERSZY PATRIOTYCZNYCH


26 listopada, tuż po Dniu Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbył się II Przedszkolny Przegląd Pieśni i Wierszy Patriotycznych. Wzięły w nim udział dzieci 3,4,5 i 6-letnie.Zaproszona została także Pani Dyrektor Janina Ziemianin. Przegląd miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez różne formy aktywności artystycznej, popularyzację pieśni i wierszy patriotycznych oraz umacnianie świadomości narodowej u dzieci.W tym dniu wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na galowo. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie wierszy lub pieśni żołnierskich, partyzanckich, legionowych, wszystkich w duchu patriotycznym. Nasze Przedszkolaki spisały się na medal! Wykazały się wielką odwagą i kunsztem artystycznym. Na początek dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych zaśpiewały piękną pieśń patriotyczną „Białe Róże”, po czym każdy chętny uczestnik zaprezentował przygotowany przez siebie repertuar. Cała szkoła rozbrzmiewała patriotycznymi melodiami. Dzieci z wielką uwagą przysłuchiwały się występom swoich kolegów i koleżanek nagradzając ich gromkimi brawami. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.
      Miejmy nadzieję, że te niezapomniane pieśni i wiersze patriotycznejeszcze długo rozbrzmiewać będą w sercach dzieci, rodziców i wychowawców – ku chwale Niepodległej.Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie :)

.

"Miś jest naszym przyjacielem! – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2020!


25 listopada swoje święto obchodzą nasi pluszowi przyjaciele – MISIE! Każdy z nas miał lub nadal ma swojego ulubionego misia, do którego mógłby się przytulać bez końca. Co roku przedszkolaki w tym dniu przynosiły do przedszkola swoje misie. W tym roku w związku z pandemią nie było to możliwe, co nie oznacza że wśród nas brakowało naszych pluszowych przyjaciół. Już od samego rana dzieci przeniosły się do misiowej krainy tworząc opaski z emblematem misia po czymkażdy opowiadał o swoim ulubionym misiu. Przedszkolaki poznały historię tego święta i bawiły się przy wesołych piosenkach. Ich zadaniem było również układanie misiowych puzzli, kolorowanie obrazków orazskładanie wielkiej sylwety misia. Nie obeszło się bez wspólnych zabaw na korytarzu, gdzie przy dźwiękach znanej wszystkim piosenki „Jadą, jadą misie” trzy „misiowe pociągi” mknęły do swoich sal. Były wspólne zabawy i okrzyki radości. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki misiowy upominek.
        W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie

Przedszkolaki przyrzekają! – PASOWANIE 2020 !


      Chociaż troszkę inaczej niż zwykle, bo tym razem bez rodziców na widowni, jednak równie pięknie 5 listopada 2020 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. W tym roku pasowani byli wszyscy, ponieważ każdy oddział przedszkolny to osobna grupa wiekowa. Tak więc maluchy stały się prawdziwymi przedszkolakami, 5-latki średniakami, natomiast 6 – latki starszakami. Zgodnie z nazwami grup „Kropelki” ubrały się niebiesko, „Słoneczka” na żółto, a „Chmurki” na biało. Naszymi honorowymi gośćmi były Pani Dyrektor Janina Ziemianin oraz Pani Vice-Dyrektor Grażyna Gil. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki i piosenki. Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz medal. Nie zabrakło też słodkiego upominku przygotowanego przez Wychowawczynie. Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie grup :)

 

 

Co nam Jesień niesie w darze? – jesienne zajęcia przedszkolaków.


     Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. To najlepszy czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W salach pojawiły się kąciki pełne jesiennych liści, kasztanów i żołędzi, a także pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki co nie raz wywołało na ich buziach kwaśne minki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Przedszkolaki z wszystkich oddziałów zamieniły się w kucharzy, a w swoich salach przygotowały pyszne i przede wszystkim zdrowe sałatki i surówki. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci często wychodzimy na spacery i obserwujemy przyrodę, zachowania zwierzątek i to, co zmienia się w otaczającym nas krajobrazie.Wszystkim tym działaniom towarzyszą zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Zgromadzone dary jesieni pozwalają nam również na przeprowadzanie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych, wzbudzających ciekawość i duże zainteresowanie przedszkolaków. Już od pierwszych dni w przedszkolu wpajamy w umysły i serca dzieci wiedzę, że przyroda jest źródłem działania i radości, że jest piękna w różnych porach roku. Kształtujemy tym samym postawy proekologiczne i pozwalamy zrozumieć dziecku dlaczego należy chronić przyrodę, której jesteśmy częścią.Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie grup :)

Dzień Przedszkolaka 2020!

 

21 września 2020 r. w radosnej atmosferze odbył się kolejny „Dzień Przedszkolaka”. Każdy z oddziałów świętował go w swojej sali. Przedszkolaki m.in. wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, bawiły się balonami, rozwiązywały zagadki i quizy, kolorowały obrazki. Nie mogło zabraknąć ulubionych tańców i pląsów. Każdy Przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Święto to dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Dlatego właśnie Dzień Przedszkolaka na stałe zagościł już w harmonogramie naszych imprez przedszkolnych.

 

Wychowawczynie grup :)