Aktualności przedszkolne 2020/2021


Przedszkolaki przyrzekają! – PASOWANIE 2020 !


      Chociaż troszkę inaczej niż zwykle, bo tym razem bez rodziców na widowni, jednak równie pięknie 5 listopada 2020 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. W tym roku pasowani byli wszyscy, ponieważ każdy oddział przedszkolny to osobna grupa wiekowa. Tak więc maluchy stały się prawdziwymi przedszkolakami, 5-latki średniakami, natomiast 6 – latki starszakami. Zgodnie z nazwami grup „Kropelki” ubrały się niebiesko, „Słoneczka” na żółto, a „Chmurki” na biało. Naszymi honorowymi gośćmi były Pani Dyrektor Janina Ziemianin oraz Pani Vice-Dyrektor Grażyna Gil. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki i piosenki. Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz medal. Nie zabrakło też słodkiego upominku przygotowanego przez Wychowawczynie. Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie grup :)

 

 

Co nam Jesień niesie w darze? – jesienne zajęcia przedszkolaków.


     Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. To najlepszy czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W salach pojawiły się kąciki pełne jesiennych liści, kasztanów i żołędzi, a także pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki co nie raz wywołało na ich buziach kwaśne minki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Przedszkolaki z wszystkich oddziałów zamieniły się w kucharzy, a w swoich salach przygotowały pyszne i przede wszystkim zdrowe sałatki i surówki. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci często wychodzimy na spacery i obserwujemy przyrodę, zachowania zwierzątek i to, co zmienia się w otaczającym nas krajobrazie.Wszystkim tym działaniom towarzyszą zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Zgromadzone dary jesieni pozwalają nam również na przeprowadzanie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych, wzbudzających ciekawość i duże zainteresowanie przedszkolaków. Już od pierwszych dni w przedszkolu wpajamy w umysły i serca dzieci wiedzę, że przyroda jest źródłem działania i radości, że jest piękna w różnych porach roku. Kształtujemy tym samym postawy proekologiczne i pozwalamy zrozumieć dziecku dlaczego należy chronić przyrodę, której jesteśmy częścią.Zapraszamy do galerii.

 

Wychowawczynie grup :)

Dzień Przedszkolaka 2020!

 

21 września 2020 r. w radosnej atmosferze odbył się kolejny „Dzień Przedszkolaka”. Każdy z oddziałów świętował go w swojej sali. Przedszkolaki m.in. wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, bawiły się balonami, rozwiązywały zagadki i quizy, kolorowały obrazki. Nie mogło zabraknąć ulubionych tańców i pląsów. Każdy Przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Święto to dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Dlatego właśnie Dzień Przedszkolaka na stałe zagościł już w harmonogramie naszych imprez przedszkolnych.

 

Wychowawczynie grup :)