2017


30.11.2017

Ach co to był za bal ...

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - pod takim hasłem 25 listopada 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się szóste już spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzinami z terenu Gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Kasinie Wielkiej.
Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa: „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: Możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka” Bruno Ferrero

Niezwykłą radość organizatorom tegorocznej edycji sprawili goście, którzy tak licznie przybyli wraz ze swoimi rodzinami.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Jan Puchała – Starosta Limanowski, Bolesław Żaba - Wójt Gminy Mszana Dolna, Aleksandra Kania- Przewodnicząca Rady Gminy Mszana Dolna, Danuta Gąsior - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej, Adam Fabia i Gabriel Rapta - radni wsi Kasina Wielka – wyliczają organizatorzy.
Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą podczas Mszy świętej, którą odprawił ks. Robert Stanuszek - wikariusz parafii Kasina Wielka. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowała Schola „Soli Deo”.

Zebranych gości powitała Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej - Janina Ziemianin. Dla wszystkich uczestników goście z SOSW w Dobrej zaprezentowali spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”. Aktorzy zauroczyli widownię swoją grą oraz barwnymi strojami. Wysoki poziom prezentacji sztuki świadczy o wielkim zaangażowaniu i współpracy wszystkich pracowników tej placówki. Uczniowie ZPO Kasina Wielka wystąpili w przedstawieniu pt.:” Księżniczka na ziarnku grochu”, które udało się przygotować wspólnie z opiekunem i rodzicami. Wszystkie te starania zostały uwieńczone radością odmalowaną na twarzach uczestników spotkania.

Zebrani goście mogli tym razem wspólnie z uczennicami naszej szkoły, pięknie prezentującymi się w zagórzańskich strojach, zaśpiewać regionalne, kasińskie przyśpiewki – dodają nauczyciele z Kasiny Wielkiej.

W trakcie uroczystości wszystkim dzieciom wręczono upominki przygotowane dzięki ofiarności darczyńców.
Pyszny obiad i słodkie łakocie z wielkim zaangażowaniem po raz kolejny przygotowali rodzice uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Wspaniałą, słodką niespodzianką był przepyszny, okazały tort przygotowany przez miejscowego mistrza - cukiernika Bolesława Janię. W gorącej i serdecznej atmosferze nie zabrakło też dla ochłody lodowego deseru.

Spotkanie zakończyły wspólna zabawa i tańce, do których przygrywał zespół GYBKY z Bęczarki.

Tegoroczną uroczystość Honorowym Patronatem objęło Starostwo Powiatowe w Limanowej; współorganizował ją Urząd Gminy Mszana Dolna. Miała ona na celu integrację dzieci, jak również wymianę doświadczeń między ich opiekunami – informują gospodarze. Ten bal udowodnił po raz kolejny, jak ważną rolę odgrywają takie spotkania dla rodzin dzieci z problemami niepełnosprawności. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i że spotkamy się znów za rok!

Jak co roku tak i tym razem nie zawiodła ofiarność i życzliwość ludzi, dla których uśmiech dziecka jest największą nagrodą. Nie zabrakło przy organizacji tego spotkania ludzi dobrego serca.
Dziękujemy więc serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby po raz kolejny odbyła się ta wyjątkowa uroczystość – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy.

"Aniołami" tegorocznego spotkania byli:
Jan Puchała - Starosta Limanowski
Bolesław Żaba - Wójt Gminy Mszana Dolna
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej
Beata i Gabriel Rapta
Maria i Adam Wrzecionek
Anna, Adam Fabia
Sylwester, Władysław Cichórz - Zakłady mięsne w Dobrej
Maria Rabiej - Firma Pharma CF Sp. z o.o. - Niepołomice,
Firma PPL Koral - Nowy Sącz, Limanowa,
Zakłady Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego „Tymbark”
Marek Sala - firma „Lajkonik”
Firma Bahlsen Polska Jawornik, Lucyna Marszałek
Katarzyna i Bolesław Jania - właściciele cukierni z Kasiny Wielkiej
Sklep spożywczo – przemysłowy - Barbara Palac, Kasina Wielka
Ks. Robert Stanuszek - wikariusz parafii Kasina Wielka
Wojciech Winkel - „Wawel S.A" Dobczyce
Rafał Uchacz –P.P.H.U. UCHACZ Podłopień
Właściciele i pracownicy sklepu Elektret w Mszanie Dolnej
Stanisław Skowronek
Sylwester Kus – Infanet Wiśniowa
Bożena i Wacław Grzybacz - Raba Niżna
Punkt Apteczny „Krokus” - Kasina Wielka
Sklep spożywczo – przemysłowy - Renata Kaletka, Kasina Wielka
Sklep spożywczo – przemysłowy – Karolina Kaleta, Kasina Wielka
Bank Zachodni WBK Grupa Santander - Oddział w Wieliczce, Janusz Nowak
Sklep spożywczo – przemysłowy - Anna i Józef Wydra
Kółko Rolnicze w Kasinie Wielkiej
Foto Majka z Mszany Dolnej
Księgarnia „Hobbi”- Mszana Dolna
Grażyna i Maciej Dulęba - GDM Partner w Biurze
PZU - oddział Limanowa - Henryk Gąsiorek
Magdalena, Waldemar Lizak - Szyk
Paweł Dudek - Firma „bdArt” Mszana Dolna
Gabinet Stomatologiczny „Paolodent” Paweł Bubula, Wiśniowa
Klub Fitness-FitUp -Dobra Michał Czyszczoń
Sklep „Granna”
Sklep „Silla”
Danuta i Marek Skolarus
Sylwia i Marcin Kowalczyk
Sklep Praktyk Mszana Dolna Andrzej Toporkiewicz
Katarzyna Kołodziej
Maria i Kazimierz Kaleta
Rodzice uczniów ZPO Kasina Wielka
Sklep "Bobas”- Limanowa
Zespół GIBKY z Bęczarki

 

Koordynatorzy: Ewa Ślaga
Helena Wrzecionek
Anna Cygal - Masulik